niedziela, 15 listopada 2009

LLKS Smętowo z 5 medalami w Malborku

"Cokolwiek umysł… potrafi zrodzić, potrafi też osiągnąć"
W. Clement Stone

Rozpędzili się lekkoatleci LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie Granicznym. W niepodległościowe święto udaliśmy się liczną grupą do Malborka na XIX edycję biegu z okazji tego narodowego święta. Udział w biegu był przerywnikiem od codziennej pracy treningowej. Malbork dla wszystkich pozostawił dobre wspomnienia.

Żadnych szans nie dały rywalkom nasze dziewczęta w najmłodszych kategoriach. W biegu kl. I-IV Adrianna Nitza zwyciężyła na dystansie 700m. Identycznie rozegrała bieg Dagmara Openkowska w kl. V-VI, która nie oddała prowadzenia do samego końca w biegu na 1400m.

Zupełnie inaczej, choć równie emocjonująco śledziliśmy bieg gimnazjalistek, w którym mieliśmy swoje faworytki: Dominikę Kazubowską i Darię Kuftę. Ostatecznie Dominika po zaciętej walce na ostatnich metrach z Sarą Szymańską ze Sztumu (z którą wygrała dzień wcześniej w Smętowie) zajęła II miejsce, a tuż za nimi wbiegła Daria Kufta. Klaudia Kosecka w tym biegu była dziesiąta. Po raz pierwszy na wyjeździe wystartowała także Kinga Mollus, nasza nowa zdolna zawodniczka, gimnazjalistka, która w swojej kategorii zajęła 13 lokatę.

Kolejne wielkie emocje przysporzył nam Przemek Wawrzonkowski, który tuż na starcie, po sygnale startera, wziął udział w niegroźnym wypadku, wybiegając po upadku na ostatniej pozycji. Na trasie 1400m dochodził swoich rywali, by swoją wielką ambicją zająć znakomite II m-ce. Jego klubowi koledzy, Dawid Jedwabnik zajął VI m-ce, natomiast Adrian Kozłowski ukończył bieg na VIII m-cu.

Równie dobrze, choć bez miejsc medalowych, rozegrał się w mocnej stawce bieg chłopców na 1700m. Filip Siuda wbiegł na metę na IV pozycji, za nim na V pozycji Dawid Went, a Michał Grotha przybiegł na VII miejscu.

Pierwsze trójki otrzymały wartościowe nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę p. Zofii Kirszenstein, Wójta Gminy Smętowo Graniczne za pokrycie kosztów transportu.

Na dalszą część sezonu przygotowawczego życzymy wszystkim trenującym wielu pogodnych dni na treningach.

Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością oraz chętnych wesprzeć lekkoatletów LLKS Smętowo zapraszamy na I Bal Charytatywny "Królowej Sportu", który odbędzie się już 21 listopada o godz. 19.00 w sali GOKSiR w Smętowie Gr. Koszt zaproszenia wynosi 120,00 zł od pary i 70,00 zł indywidualnie. Kontakt: 512-339-315.