czwartek, 12 listopada 2009

Z Policji. ZAKOPYWALI ŁUPY W HAŁDZIE GRUZU

ZATRZYMANO DWÓCH MOTOROWERZYSTÓW Z 2 PROMILAMIWczoraj policjanci ze Skórcza i Starogardu zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. Badani alkomatem kierowcy mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Niebawem kierujący staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie to wynik jaki uzyskali podczas kontroli stanu trzeźwości dwaj motorowerzyści z powiatu starogardzkiego, których wczoraj zatrzymała policja.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca jednośladu został zatrzymany na terenie Skórcza przez miejscowych funkcjonariuszy. Nieodpowiedzialny mężczyzna przewoził w takim stanie pasażera. Motorower jakim kierował 30-latek trafił na policyjny parking.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej na terenie Skarszew po tym jak policjant z drogówki zauważył, że jednoślad nie posiada tablicy rejestracyjnej. Podczas rozmowy okazało się, że 49-letni mieszkaniec powiatu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę. Motorower został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymane osoby niebawem usłyszą zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKOPYWALI ŁUPY W HAŁDZIE GRUZU

Wczoraj kilka minut po północy dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kiosku na ulicy Jana Pawła II. Policjanci ujęli włamywaczy w czasie gdy ci zakopywali swoje łupy w znajdującej się nieopodal hałdzie gruzu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Minionej nocy około godz.: 00.30 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o osobach włamujących się do kiosku przy ulicy Jana Pawła II. Przyjmujący zgłoszenia policjant natychmiast skierował w ten rejon znajdujące się najbliżej patrole policyjne.

Jako pierwsi na miejsce dotarli dzielnicowi, którzy zauważyli wyłamane kraty i rozbitą szybę w kiosku. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Przeszukując pobliską okolicę dzielnicowi zauważyli mężczyzn, którzy w znajdującej się nieopodal hałdzie gruzu zakopywali jakieś przedmioty. Jak się okazało dwaj mieszkańcy Starogardu próbowali w ten sposób ukryć pochodzące z włamania słodycze i artykuły przemysłowe.

34-letni mężczyzna i jego o 2 lata starszy wspólnik zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli również narzędzia, które mogły zostać wykorzystane do włamania. Niebawem zatrzymane osoby staną przed sądem, gdzie odpowiadać będą za kradzież z włamaniem. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz