sobota, 7 listopada 2009

Z Policji - 6.11.2009. BEZ UPRAWNIEŃ I PO ALKOHOLU ZAJADĄ PRZED OBLICZE SĄDU

6.11.2009. BEZ UPRAWNIEŃ I PO ALKOHOLU ZAJADĄ PRZED OBLICZE SĄDUW ciągu minionej doby policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali aż dwóch uczestników ruchu drogowego, którzy bez prawa jazdy i w stanie nietrzeźwym kierowali pojazdami mechanicznymi. 33-letni kierowca golfa oraz o 13 lat młodszy użytkownik passata niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionej doby policjanci patrolujący ulice Starogardu zatrzymali do kontroli drogowej aż dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy nie posiadali prawa jazdy.

Jako pierwszy zatrzymany został 33-letni kierowca golfa. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód jakim poruszał się mężczyzna odholowany został na policyjny parking.

Kolejnym z niechlubnych kierowców okazał się 20-letni kierowca passata. Podczas rutynowej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i nie posiada prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę bez uprawnień policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 500 zł.

Zatrzymane osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Ponadto 33-letni kierowca odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.


KRYMINALNI ODZYSKALI KRADZIONEGO PASSATA

Wczoraj kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odzyskali skradzionego na terenie powiatu wejherowskiego osobowego volkswagena. W wyniku akcji do policyjnego aresztu trafił 31- letni mieszkaniec Gdańska. Ponadto podczas przeprowadzonego w tej sprawie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi radia i podzespoły samochodowe. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trudniący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej policjanci ze Starogardu Gdańskiego odnaleźli wczoraj pochodzącego z kradzieży volkswagena. Odzyskany passat został skradziony dzień wcześniej na terenie powiatu wejherowskiego. Na samochodzie tym zamontowane były już tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu.

Zatrzymano również 31-letniego mieszkańca Gdańska, który może mieć związek z tą kradzieżą. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy przyszedł po samochód.

Pracujący nad tą sprawą policjanci podczas przeprowadzonego na terenie gminy Kaliska przeszukania na jednej z posesji zabezpieczyli szereg radioodtwarzaczy oraz podzespołów samochodowych.

Odzyskany samochód niebawem wróci do swojego właściciela.

mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz