środa, 25 listopada 2009

X PUCHAR POLSKI W ARMWRESTLINGU

X PUCHAR POLSKI W ARMWRESTLINGU

FITMAX CUP 2009

W dniach 27 - 28 listopada 2009 roku w Starogardzie Gdańskim pojawi się prawie 200 najlepszych sportowców polskiej sceny armwrestlingowej.


Wielkimi krokami zbliża się X Puchar Polski w Siłowaniu na Ręce - Fitmax Cup 2009. Jest to druga co do wielkości (zaraz po corocznych Mistrzostwach Polski) krajowa impreza z udziałem czołówki polskiego armwrestlingu.

Federacja Armwrestling Polska od 2000 roku jest organizatorem najbardziej prestiżowych zawodów w tej dyscyplinie sportu. Już po raz dziesiąty z rzędu, tym razem wraz z OSiR w Starogardzie Gdańskim oraz pod patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego organizuje Puchar Polski w siłowaniu na ręce (armwrestling).


Prawo startu w rozgrywkach pucharowych mają tylko i wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubach, czyli sportowcy posiadający licencję zawodniczą Federacji Armwrestling Polska. Do Starogardu Gdańskiego przyjedzie więc sama czołówka polskiego siłowania na ręce, która śmiało rywalizuje na arenie międzynarodowej. Poziom sportowy zawodów będzie więc naprawdę wysoki.

"Dziś poziom sportowy polskich armwrestlerów znacznie się różni od tego, który prezentowali lata temu. Prawie wszyscy zawodnicy zanim wystartują na tak poważnej imprezie, jaką jest coroczny Puchar Polski, miesiącami przygotowują się do startów. Wśród polskich armwrestlerów jest mnóstwo zawodników, którzy prezentują światowy poziom. Są to medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Lig Zawodowych, Pucharu Świata Zawodowców oraz innych turniejów międzynarodowych. Przez 10 lat organizacji Pucharu Polski naprawdę wiele się zmieniło. Choć w polskim armwrestlingu jest jeszcze wiele do zrobienia, to dziś jestem dumny z naszych zawodników i z ich postępu sportowego. Na każdych światowych zawodach polska reprezentacja dziś tworzy czołówkę zawodniczą. Niejedna reprezentacja na świecie niejednokrotnie jest bardzo zdziwiona wysokim poziomem przygotowawczym naszych zawodników. W ciągu 10 lat zarówno sami zawodnicy, jak i polscy działacze wiele wnieśli do światowego armwrestlingu. I to jest zauważalne przez wszystkich" - powiedział Prezes FAP - Igor Mazurenko.

Zawodnicy, podczas dwudniowej rywalizacji (27 listopad 2009 - zmagania na rękę prawą, 28 listopad 2009 - zmagania na rękę lewą) zmierzą się w 25 kategoriach wagowych na rękę lewą i w 25 kategoriach wagowych na rękę prawą, w tym juniorzy (zawodnicy do 18 roku życia), seniorzy (zawodnicy powyżej 18 roku życia), mastersi (zawodnicy powyżej 40 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, zwycięzcy kategorii Open kobiet i mężczyzn, zarówno na rękę lewą, jak i na prawą, zostaną wpisani jako najsilniejsi na rękę Polacy roku 2009 do "Polskiej Książki Rekordów i Osobliwości". Wśród kobiet obrończynią tytułu najsilniejszej Polki na rękę lewą jest Małgorzata Ostrowska (SK Ostry Strzegom). Natomiast na rękę prawą Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziadz). Wśród panów na rękę prawą najsilniejszym zeszłego roku okazał się dziewiętnastoletni zawodnik z Gdyni - Grzegorz Nowak (Złoty Tur Gdynia), natomiast na lewą tytułu bronić będzie - Lucjan Fudała (MCKiS Tytan Jaworzno).

"Wśród kobiet w rywalizacji kategorii Open faworytki są dwie: Marlena Wawrzyniak oraz Małgorzata Ostrowska. W tej chwili są to chyba najsilniejsze polski w tej dyscyplinie sportu". - powiedział promotor polskiego armwrestlingu - Paweł Podlewski.

"Natomiast w rywalizacji panów w kategorii Open wszystko może się zdarzyć. Tutaj, na polskiej scenie armwrestlingowej mamy wielu bardzo silnych i doświadczonych zawodników. O pierwsze miejsce medalowe z całą pewnością powalczą zeszłoroczni medaliści Pucharu Polski oraz medaliści wielu zawodów międzynarodowych, które odbyły się w tegorocznym kalendarzu imprez armwrestlingowych. Na podium swoich kategorii wagowych oraz kategorii open widzę takie nazwiska jak: srebrny medalista lewej ręki kat. do 95 kg Nemiroff World Cup 2009 - Dariusz Muszczak z Myszkowa, brązowy medalista prawej ręki kat. +95kg Nemiroff World Cup 2009 - Grzegorz Nowak z Gdyni, brązowy medalista Mistrzostw Świata Włochy 2009 w kat. +110 kg - Sławomir Głowacki z Inowrocławia oraz złoty medalista kat. do 95 kg ręki lewej Nemiroff World Cup 2008 - Lucjan Fudała z Jaworzna" - mówił dalej Paweł Podlewski.

Wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu serdecznie zapraszamy w dniach 27 - 28 listopada do Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim. Każdego dnia start o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Źródło: www.armpower.netBrak komentarzy:

Prześlij komentarz