niedziela, 14 lutego 2010

Chełmno. LLKS ponownie w czołówce!

Lekkoatleci LLKS Smętowo odnieśli kolejny sukces podczas XXXIX Zimowych Biegów Ulicznych o memoriał JANA SCHMELTERA, który odbył się w niedzielę 7 lutego 2010 roku w Chełmnie nad Wisłą, najstarszym mieście w dolinie Dolnej Wisły i jednocześnie w północnej Polsce.
Zaskoczyła nas naprawdę duża frekwencja oraz silna obsada zawodów. W każdym biegu startowało po kilkudziesięciu zawodników z utytułowanych klubów woj. kujawsko - pomorskiego. Ostry mróz oraz niebezpiecznie ślizga trasa nie przeszkodziły jednak naszym zawodnikom w zajęciu wysokich lokat na ziemi chełmińskiej.

Dobrą formę prezentują nasi młodzicy, którzy zdeklasowali rywali w swoim biegu na 1350m. Tomasz Kotowski zapewnił sobie zwycięstwo na ostatnich metrach. W tym samym biegu Filip Siuda również stanął na najniższym stopniu podium walcząc z Dawidem Went, który ostatecznie zajął IV lokatę. Michał Grotha był VII.

Wśród dziewcząt w najliczniejszej konkurencji (ponad 90 rywalek w rocznikach 1997
i młodsze - 760m) Dagmara Openkowska przybiegła na II m-cu. W tej samej kat. wiekowej chłopców najlepszy okazała się Przemysław Wawrzonkowski, osiągając metę na IV pozycji.

W silnej konkurencji młodziczek na 1050m Kinga Mollus dobiegła na X m-cu, a Daria Kufta XI m-cu. Natomiast Dominika Kazubowska, od tego sezonu startująca w kat. jako juniorka młodsza, na dystansie 1350m, dobiegła w doborowej stawce na VIII pozycji.


Pozostałe wyniki:

Chłopcy, kat. 1997 i starsi, 1050m.

Dawid Jedwabnik - VII m-ce

Adrian Kozłowski - XI m-ce


Dziewczęta, kat. 1997 i starsze, 760m.

Adrianna Nitza - XII m-ce.


Wielkie podziękowania dla Wójta Gminy Smętowo Graniczne, p. Zofii Kirszenstein za zapewnienie transportu.

GRATULACJE!!!

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz