czwartek, 4 lutego 2010

Kalendarz, "Starogardzki zielnik osobisty" nominowany do nagrody...

Kalendarz Urzędu Miasta Staroogard Gdański na 2010 rok został nominowany do prestiżowej nagrody.

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny działania wydawnicze Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego zostały dostrzeżone w ogólnopolskiej przestrzeni inicjatyw promocyjnych.


Tym razem nasz tegoroczny kalendarz, "Starogardzki zielnik osobisty", po weryfikacji, został nominowany do nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno - Noworocznych VIDICAL 2010.
Organizatorami konkursu są Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz firma VIDICAL.

Przypomnijmy że W zeszłorocznej w edycji konkursu "Kalendarz Starogardzki" zdobył wyróżnienie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty już 4 lutego w Warszawie, inaugurując tym samym wystawę wszystkich prac nadesłanych do konkursu. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Pomysł wydania kalendarza odwołującego się do lokalnych tradycji ziołolecznictwa nawiązuje do przyjętej w ub. roku przez miasto "Strategii budowy marki miasta Starogard Gdanski", która przywiązuje bardzo duże znaczenie sprawom ekologii, zrównoważonego rozwoju i wykorzystania lokalnych zasobów.

W procesie przygotowań kalendarza nawiązano współprace ze starogardzką firmą "Labofarm", która okazała nieocenioną pomoc, przekazując wydawcy wysuszone zioła z lokalnych upraw oraz skany średniowiecznych zielników. Każda kartka kalendarza, wyprodukowana z papieru czerpanego, zawiera w sobie rozdrobnione rośliny - inne ziele dla każdego miesiąca, a grafiki Józefa Olszynki przedstawiają to, co jest wtopione w papier. Publikacja została przygotowana przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej: opracowania graficznego i składu dokonał Olgierd Lichy, a tekstami opatrzył Adami Iwanowski. Całość wydrukowano i oprawiono w drukarni Mirex w Mirotkach.
Kalendarz wykonano ręcznie z materiałów naturalnych.Informacje o konkursie:
VI Międzynarodowy Konkurs Kalendarzy i Kart Świąteczno - Noworocznych VIDICAL stanowi kontynuację piętnastu wcześniejszych edycji ogólnopolskich. Celem konkursu jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości prac oraz uhonorowanie zleceniodawców i twórców najlepiej posługujących się sztuką poligrafii, typografii, fotografii, ilustracji itp.
Organizatorami MKKiK VIDICAL są Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz firma VIDICAL.
Więcej informacji o konkursie: www.vidical.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz