poniedziałek, 8 lutego 2010

Kronika strażacka - 25.01 - 8.02.2010

Starogard Gdański, 2010-02-08


Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 25.01.2010 - 07.02.2010r.


1. 01.02.2010 r., Kamienna Karczma, droga krajowa 22 - wypadek drogowy

Na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie. Na miejscu zdarzenia znajdował się zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Kaliska oraz karetka Pogotowia Ratunkowego, której obsada udzielała pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy zabezpieczali teren podczas działań medycznych i odłączyli akumulatory w pojazdach. Karetki Pogotowia Ratunkowego zabrały 3 osoby poszkodowane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej i z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


2. 02.02.2010 r., Czarna Woda, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu: Honda znajdowała się na poboczu poza jezdnią, a samochód ciężarowy stał na pasie jezdni. Podróżujący znajdowali się na zewnątrz pojazdów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej uczestnicy zdarzenia odmówili przyjęcia pierwszej pomocy medycznej, jednak po chwili jedna z osób zaczęła się uskarżać na bóle głowy. Zadysponowano na miejsce karetkę Pogotowia Ratunkowego, która zajęła się poszkodowaną kobietą. Strażacy odłączyli zasilanie w samochodzie Honda. Dalsze czynności prowadziła Policja.


3. 05.02.2010 r., Semlin, droga gminna na Pinczyn - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa rozbite pojazdy. Osobą poszkodowaną zajęła się obsada karetki Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia
i odłączyli zasilanie w pojazdach. Po czynnościach dochodzeniowych Policji, strażacy usunęli
z drogi pozostałości powypadkowe.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz