piątek, 26 lutego 2010

Z POLICJI. STAROGARD GDAŃSKI - WPADŁ ZE 100 GRAMAMI AMFETAMINY

25.02. Wczoraj wieczorem kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 20-letniego starogardzianina, który miał przy sobie blisko 100 gram amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 3 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ustalono, że już wcześniej handlował narkotykami. Młody diler usłyszał zarzuty. Za posiadanie i sprzedaż środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci pionu kryminalnego starogardzkiej komendy realizowali działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas akcji tuż przed godziną 22.00 w jednej z miejscowości gminy Starogard Gdański funkcjonariusze wylegitymowali 20-letniego mężczyznę, który jak się okazało w kieszeni kurtki miał schowany worek z zawartością 100 gram białego proszku. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że to amfetamina.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to ok. 3 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie.

Ponadto funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że zatrzymany 20-latek już wcześniej handlował narkotykami. Za posiadanie i sprzedaż narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz śledczy ustalają źródło pochodzenia narkotyków oraz okoliczności związane z popełnionymi wcześniej przez zatrzymanego przestępstwami.

sierż. sztab. Angelika Kreft


Na zdj. zabezpieczona amfetamina

ARESZT DLA WŁAMYWACZASąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim aresztował na 2 miesiące 20-letniego starogardzianina, który w miniony weekend włamał się do sklepu odzieżowego na terenie miasta, skąd ukradł odzież wartości 2.500 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy 21/22 lutego br. tuż przed godz. 24.00 dyżurny starogardzkiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zauważeniu przez pracownika ochrony włamania do pawilonu handlowego na terenie Starogardu.
Już w kilka minut po zgłoszeniu 20-letni sprawca był rękach policjantów. Wcześniej sprawca ukradł odzież o łącznej wartości 2.500 zł i po zapakowaniu w worki ukrył ją przy sąsiednim budynku. Całość skradzionego mienia policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

We wtorek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Mężczyzna był już karany za kradzież z włamaniem.

Teraz kolejny raz stanie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
sierż. sztab. Angelika Kreft

Zespół Prasowy

KPP Starogard GdańskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz