poniedziałek, 22 lutego 2010

ODZYSKANE PRZEWODY MIEDZIANE – WPADŁ WŁAMYWACZ I PASER

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Skórczu zatrzymali 17-latka, który włamał się do piwnicy budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Skórcz, skąd ukradł blisko 400 metrów przewodu miedzianego. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali również pasera. Całość skradzionego mienia policjanci odzyskali. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sprawcy włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego kompanowi do lat 5.

Wczoraj po południu policjanci z Posterunku Policji w Skórczu zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który włamał się do pomieszczenia piwnicznego prywatnego domu na terenie jednej z miejscowości gminy Skórcz, skąd ukradł 370 metrów przewodu miedzianego. Skradzione mienie przekazał swojemu koledze, mieszkańcowi Starogardu, który miał je dzisiaj sprzedać w punkcie skupu złomu. Wcześniej jednak zjawili się u niego policjanci i zabezpieczyli skradzione przewody, a 17-letni paser trafił do policyjnego aresztu.

Wartość skradzionego mienia wyceniono na 500 zł. 17-letniemu sprawcy włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego rówieśnikowi, podejrzanemu o paserstwo - do lat 5. Policjanci ustalają również czy zatrzymani dokonywali również innych przestępstw.


sierż. sztab. Angelika Kreft

Zespół Prasowy

KPP Starogard Gdański


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz