wtorek, 2 lutego 2010

Jest dofinansowanie na budowę hali sportowo-widowiskowej w PączewieUnia Europejska Europejski Program Rozwoju Regionalnego

W dniu 26 stycznia bieżącego roku Wójt Gminy Skórcz Erwin Makiła wraz z Panią Skarbnik Krystyną Trun podpisali z Samorządem Województwa Pomorskiego umowę o dofinansowanie projektu "Budowa hali sportowo-widowiskowej w Pączewie". Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Zasadniczą część projektowanej hali sportowo-widowiskowej stanowi sala o powierzchni 558,12 m2 połączona z widownią na 130 miejsc siedzących. Sala widowiskowa może pełnić rolę jako sala gimnastyczna, scena teatralna, sala wykładowa bądź sala zabaw. We wszystkich tych przypadkach zapewnione jest pełne zaplecze socjalne. Przyjęte założenia techniczne to rozwiązana wykorzystujące najnowsze technologie w tej dziedzinie. Planowany termin oddania obiektu do użytku - wrzesień 2011 r.
Realizacja projektu pozwoli na rozwiązanie problemu niedostatecznej infrastruktury sportowej w Gminie Skórcz. Z wybudowanej hali będą korzystać nie tylko uczniowie gminnych placówek oświatowych, ale także wszyscy chętni mieszkańcy Gminy oraz goście.

Zdjęcia
Podpisanie umowy.


Gratulacje. To historyczny moment dla gminy Skórcz.


Projekt hali widowiskowo-sportowej w Pączewie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz