poniedziałek, 8 lutego 2010

Z Policji - TRZEJ KIEROWCY WSIEDLI ZA KÓŁKO PO ALKOHOLU

8.02.2010. STAROGARD GDAŃSKI - TRZEJ KIEROWCY WSIEDLI ZA KÓŁKO PO ALKOHOLU

W miniony weekend na terenie powiatu starogardzkiego policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich popełniło przestępstwo, a jeden wykroczenie drogowe. Pierwszy z niechlubnych kierowców został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Skarszew, a kolejni wpadli w ręce policjantów z drogówki oraz ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z kontrolowanych mężczyzn odpowie za kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.


Aż 3 znajdujących się pod wpływem alkoholu kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach powiatu starogardzkiego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej w niedzielny poranek. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec Kociewia posiada do listopada 2010 roku sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niewiele mniejsze stężenie alkoholu miał 49-letni mieszkaniec Skarszew. Jak wykazało przeprowadzone badanie, miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący oplem mężczyzna został zatrzymany w piątkowe popołudnie, po tym jak spowodował kolizję drogową z osobowym suzuki i odjechał z miejsca zdarzenia.

Trzecim kierowcą, który wsiadł za kierownicę po alkoholu był 21-letni mieszkaniec Bobowa. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Parkowej. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on niespełna 0,5 promila alkoholu we krwi. Kierowca volkswagena stracił już swoje prawo jazdy. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za jazdę po alkoholu. Dodatkowo 21-letni kierowca opla odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi, a 49-letni mieszkaniec Skarszew za spowodowanie kolizji.

mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gdański


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz