środa, 3 lutego 2010

Dwa srebra dla LLKS Smętowo!

Podczas Pomorskich Lekkoatletycznych Mistrzostw Młodzików w hali, rozgrywanych 30 stycznia na Gdańskiej AWFiS, lekkoatleci LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Graniczne wywalczyli dwa srebrne krążki. Jest to dotychczas największy sukces młodych sportowców na imprezie wojewódzkiej, w krótkiej historii tego smętowskiego klubu.

Po medal sięgnęli biegacze: Filip Siuda w biegu na 600m z wynikiem 1:37,72 oraz Tomasz Kotowski na najdłuższym dystansie mistrzostw - 1000m, pokonując go w czasie 3:00,72. Tak swój bieg relacjonuje Tomasz Kotowski, na co dzień uczeń II klasy gimnazjum: - nawet dobrze się biegło, ale wiraże były ostre i sprawiły mi sporo trudu (...) Bardzo pomógł mi doping mojej drużyny, a po dobrym finiszu i wygranej w swojej serii cieszyłem się, że będę miał dobre miejsce na zawodach rangi mistrzowskiej…". Szóstą lokatę w tym biegu zajął Dawid Went z wynikiem 3:03,34. Kto zna Gdańską halę przyzna, iż wyniki te są bardzo obiecujące. Bez medalu, ale z dobrymi rekordami życiowymi wróciły także dziewczęta: Daria Kufta oraz Kinga Mollus rywalizujące na dystansie 600m. Zarząd Klubu przekazuje raz jeszcze podziękowania rodzicom zawodników, panom - Mariuszowi Siuda oraz Mariuszowi Kozłowskiemu, za pomoc związaną z organizacją dojazdu na zawody i aktywne kibicowanie.

Warto podkreślić, że dwójka medalistów oraz Dawid Went niedawno otrzymali powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików. W okresie ferii czeka ich bardzo atrakcyjny wyjazd na zgrupowanie pomorskiej kadry do Muszyny w okresie od 13 do 25 lutego. Uczestniczyć
w nim będą najlepsi młodzicy z Pomorza.

Kolejnym startem, już 7 lutego, będą okolicznościowe biegi uliczne w Chełmnie. Dla przypomnienia informujemy, iż 28 lutego odbędą się na terenie miejscowego GOKSiRu Mistrzostwa Okręgu w biegach przełajowych w kategorii młodzików i juniorów oraz towarzyszące biegi dla dzieci i seniorów pn. "Kros Smętowski", na które serdecznie zapraszamy już teraz.

Rok 2010 będzie dla członków klubu bardzo pracowity. Mimo częstych udziałów
w zawodach, lekkoatleci mają zaplanowane w miesiącu lipcu 10 dniowe zgrupowanie sportowe, a także kilka wyjazdów i imprez rekreacyjnych, w tym turystyczny wyjazd 28 marca na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, które odbędą się w Polsce i to całkiem niedaleko, bo w Bydgoszczy. Jak widać początek sezonu bardzo intensywny, ale jakże emocjonujący!

Więcej o LLKS Smętowo na stronie www.goksirsmetowo.pl/sport.html.

kn

Zdjęcia

Grupa LLKS Smętowo w komplecie na jednym z zimowych treningów.

Medaliści Filip Siuda oraz Tomasz kotowski w obecności trenera i klubowych kolegów podczas Mistrzostw Okręgu Młodzików na hali, Gdańsk 30 styczeń 2010r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz