poniedziałek, 22 lutego 2010

Kronika strażacka - 15.02 - 21.02.2010 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 15.02.2010 - 21.02.2010r.


1. 18.02.2010 r., Kleszczewo Kościerskie, gmina Zblewo - pożar

O godzinie 23.33 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru w magazynie trocin w Kleszczewie Kościerskim, gmina Zblewo - tliły się trociny w magazynie oraz palety składowane w hali produkcyjnej. Na miejscu zdarzenia znajdowali się pracownicy, którzy próbowali ugasić pożar. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Odłączono zasilanie energetyczne zakładu. Strażacy zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palące się trociny i palety oraz w obronie hali magazynowej składowania trocin. Za pomocą agregatu oddymiającego hala magazynowa została oddymiona. Następnie pracownicy wywozili trociny z magazynu, a strażacy przelewali je wodą. Straty oszacowano na około 350.000 zł. W akcji trwającej ponad 4 godziny brały udział jednostki OSP Kaliska, Sucumin i Zblewo oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej
w Starogardzie Gdańskim.


2. 20.02.2010 r., Zblewo, ul. Kościerska - miejscowe zagrożenie

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali zalaną piwnicę wodą, która wpływała z zewnątrz budynku na skutek uszkodzonej rury wodociągowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do wypompowania wody z zalanej piwnicy. Na miejsce zdarzenia przybył pracownik zajmujący się wodociągami w Gminie, który podjął dalsze działania.


3. 21.02.2010 r., Czerwińsk, gmina Smętowo Graniczne - pożar

Około godziny 13.44 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do palącego się poddasza w budynku jednorodzinnym w miejscowości Czerwieńsk. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali wydobywający się dym z poddasza budynku jednorodzinnego. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze do wnętrza pomieszczenia kotłowni, a następnie na poddasze budynku. Na zakończenie przewietrzono budynek, a następnie dogaszono pozostałości pożaru.


4. 21.02.2010 r., Starogard Gdański, ul. Kościuszki - pożar

Około godziny 18.37 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru w opuszczonym budynku przy ul. Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palące się pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku.
W budynku nikt nie mieszkał. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy podjęli działania gaśnicze do wnętrza budynku. Rozebrano część stropu. Na miejsce zdarzenia przybyli: Prezydent Miasta, Vice Prezydent Miasta i Dyrektor ZBM.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz