wtorek, 23 listopada 2004

Koliber - taki zespół tu istniał

Ocypel przez te 15 lat jeszcze bardziej się zdegradował - uważa radny warmbier - ale miał swój wielki sukces w sporcie.

Brunon Warmbier - radny RG z Ocypla - jak o czymś bezpowrotnym i bardzo odległym mówi o latach 90., kiedy to w Ocyplu, małej w końcu wsi, powstała drużyna piłkarska Koliber. Prawie w całości składała się z tutejszych piłkarzy. Drużynę założyli Ludwik i Waldemar Suwalscy, Kazimierz i Zenon Grdeń, Jerzy Chyrek, Tadeusz Weicher. Kapitanem był Roman Szweda, a prezesem Henryk Goszkowski, który "siedział" w zarządzie powiatowym LZS-ów (Koliber grał w pionie LZS-ów). - Myśmy im, LZS-om, płacili składki - wspomina radny. - W niedziele cięliśmy drzewo w lesie, by zarobić na te składki. Mecze rozgrywano na boisku urządzonym na ziemi Suwalskiego.
W owym czasie do Ocypla na zgrupowania przyjeżdżał Orzeł Elblag. Ani razu nie wygrał z Kolibrem. Drużyna najpierw grała w A-klasie, potem w klasie B. W gminnych derbach LZS Lubichowo mało kiedy wygrywało z Kolibrem. Teraz wdzięczna nazwa Kaliber pozostała w Lubichowie. Grają tam piłkarze z Ocypla, miedzy innymi bracia Żabińscy - dwóch mieszka w Lubichowie, a dwóch w Ocyplu.
M.K.

Niesamowity Koliber z Ocypla grał w B-klasie. Na zdjęciu drużyna A-klasowa. Od lewej - Piotr Birna, Żabiński, Krzysztof Wermbier, Chyrek, Mirosław Rodhe, Leszek Reimus, Dehling, prezes Ryszard Szweda, Artur Grdeń, Brunon Warmber, Tomek Makiła, Reimus, Chabowski, Andrzej i Krzysztof Żabińscy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz