środa, 10 listopada 2004

Serwis prasowy 10 listopada

Serwis prasowy Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 10 listopada 2004 r.
W czwartek 4 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Radni dokonali wizytacji w terenie w celu omówienia zmian realizacji wspólnej inwestycji z Gminą Wiejską (ul. Nowowiejska). Komisja zapoznała się z projektami planów zagospodarowania przestrzennego rejonów ulic Chopina i Piłsudskiego.

W środę 10 listopada obradowała Komisja Sportu. Radni spotkali się z zarządem Kociewskiego Parafialnego Klubu Sportowego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w celu omówienia bieżącej działalności merytorycznej klubu. Omówiono również wnioski dotyczące inwestycji sportowych w celu zabezpieczenia środków finansowych w budżecie na 2005 rok. Ustalono terminy wizytacji zajęć treningowych w klubach sportowych.

W czwartek 18 listopada o godzinie 12:00 w sali 21 UM odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Ochrony Socjalnej. W porządku spotkania miedzy innymi - Informacja dyr. MOPS nt. zabezpieczenia osób bezdomnych na okres zimy 2004/2005.

Tego samego dnia o godzinie 14:00 w sali 21 UM obradować będzie Komisja Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych. W planowanym porządku m.in.- propozycje stawek podatku i opłat lokalnych, zmiany w budżecie na 2004 r., omówienie raportu o stanie miasta.

Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego Stanisław Karbowski zaprasza do udziału w uroczystościach miejskich z okazji 86. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w Starogardzie Gdańskim w dniu 11 listopada 2004 r. o godzinie 9:15.

Program uroczystości:

POMNIK NIEPODLEGŁOŚCI: hymn państwowy, okolicznościowe wystąpienie, składanie wiązanek kwiatów przed pomnikiem, odśpiewanie "Roty", przemarsz uczestników uroczystości do kościoła pw. św. Wojciecha.

KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA: złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową 2 Pułku Ułanów Legionów, uroczysta msza św. W intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Na uroczystość zapraszamy delegacje wraz z pocztami sztandarowymi.

Dzień wcześniej, 10 listopada o godzinie 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego z okazji 86. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się "Wieczór poezji i muzyki" w wykonaniu Zespołu Teatralnego SCK "Szłętochy" i Doroty Jabłońskiej - Mazurek (fortepian).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz