wtorek, 2 listopada 2004

Statuetki w Lubichowie

- Mamy medal "Zasłużony dla Gminy Lubichowo" - mówi wójt Ryszard Alechniewicz. Teraz będą statuetki na wzór Wierzyczanek w Starogardzie

Rada Gminy Lubichowo podjęła uchwałę dotyczącą przyznawania statuetek i nagród pieniężnych (500 zł) za ciekawe i ważne osiągnięcia w zakresie gospodarki, kultury, sportu i rolnictwa. W tym celu zostanie powołany komitet nominujący, podobnie jak to się dzieje w Starogardzie przed przyznaniem Wierzyczanek. Jak będą wyglądać statuetki, jeszcze nie wiadomo. Projekt ma powstać po przeprowadzeniu konkursu w szkole.

- Mamy w naszej gminie medal "Zasłużony dla Gminy Lubichowo" - mówi wójt Ryszard Alechniewicz. - Nieraz są naciski, czy to ze strony Rady Gminy, czy kogoś innego, by wręczać rocznie trzy, cztery medale. Byłoby to umniejszenie powagi medalu. Ale potrzeba przyznawania nagród jako podziękowania z krótszego dystansu czasowego i o charakterze jakby branżowym istnieje. Stąd statuetki, które zaproponowaliśmy Radzie wspólnie z jej przewodniczącym Czesławem Cichockim. Na pewno taki medal dostałby autor monografii czy jakiegoś innego opracowania o Lubichowie, bo gmina ich na razie nie ma.
Pierwsze statuetki będą wręczane na uroczystej sesji do końca lutego 2005 r. Kandydatów zgłaszać będą rady sołeckie, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, pracodawcy, komisje Rady Gminy.

W gminie Lubichowo przez 6 lat wręczono 8 medali. Jednym z "medalistów" jest sam wójt Ryszard Alechniewicz, warto tu dodać - włodarz gminy od 20 lat.
Na podstawie tygodnika Kociewiak wydanie środowe Dziennika Bałtyckiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz