piątek, 26 listopada 2004

Uroczystości w Zblewie

Jak co roku, tak i w tym upamiętniono Święto Odzyskania Niepodległości. Była to 86. rocznica tego święta.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Zblewie. Po zakończeniu mszy wójt gminy Zblewo Andrzej Gajewski z osobami towarzyszącymi złożył wiązanki kwiatów w miejscach pamięci. Przybyłych na uroczystość gości i mieszkańców wójt powitał w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie, gdzie miała miejsce część artystyczna. Składały się na nią występy grupy uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie, chóru "Melodia" (prowadzonego przez panią Blandynę Czaję), w skład którego wchodzą członkinie koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zblewie oraz zespołu folklorystycznego "Rodzina".
Należy w tym miejscu wyróżnić przede wszystkim występy kleszczewskiej młodzieży oraz chóru "Melodia", który wystąpił z programem nagrodzonym i wyróżnionym na Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Spotkajmy się 2004" 16 października tego roku w Starogardzie. Publiczność zgromadzona na sali gromkimi oklaskami nagradzała poszczególnych wykonawców, a w przypadku chóru "Melodia" musiało dojść do bisu!
Po zakończeniu akademii chętni spotkali się w zorganizowanej w sąsiedniej sali kawiarence. Była gorąca kawa i herbata oraz wyborne ciasta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz