czwartek, 27 grudnia 2012

BYTONIA. PIESZY ZGINĄŁ NA DRODZE

Policjanci ze Zblewa wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, jaki wydarzył się Wigilię na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Bytonia. Jadący w kierunku Chojnic volkswagen potrącił pieszego. Obrażenia jakich doznał 75-letni mężczyzna okazały się śmiertelne...

W Wigilię po godz. 17 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22. Na miejsce skierowano policjantów z pobliskiego posterunku.


Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze kierujący osobowym volkswagenem, 35-latek podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego potrącił pieszego. Obrażenia, jakich doznał 75-letni mieszkaniec gminy Zblewo, okazały się śmiertelne. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

Wiadomo już, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do pieszych jak i kierujących, a nasza czujność i rozwaga z pewnością przyczyni się do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych.

--
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz