środa, 19 grudnia 2012

KRZYSZTOF TRAWICKI. Dziękuję za piękną współpracę

Gdy otrzymacie Państwo ten świąteczny numer "Kuriera Zblewskiego", będzie już po uroczystym zakończeniu dwóch inwestycji, o których mówiłem rok temu w moim "okienku" również w świątecznym numerze "KZ". Wtedy było to w sferze planów. To przyjemne uczucie przeczytać o czymś, co rok temu było w planach, a dzisiaj stało się już konkretnym dziełem. Na czwartek, czyli 20 grudnia, zaplanowaliśmy świętowanie zakończenia kolejnego etapu kanalizacji naszej gminy (Zblewo, Miradowo, Radziejewo, Białachowo), jak również zakończenia budowy trzeciego Orlika w miejscowości Borzechowo...Zaprosiliśmy zacne osoby, które pomogły nam realizować te inwestycje, m.in. panią wiceminister Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu Katarzynę Sobierajską, pana Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i wiceprzewodniczącego Rady Sejmiku pana Dariusza Męczykowskiego. Cieszę się, że te i w ogóle wszystkie dzieła, które wpisaliśmy w kalendarz inwestycyjny na rok 2012, zrealizowaliśmy.

Z tych inwestycji możemy być dumni. Zostały one pokazane w poprzednim numerze "KZ". Pod względem skanalizowania gminy już dzisiaj znajdujemy się w ścisłej czołówce gmin w województwie pomorskim. Ciekawy jestem, czy jest jakaś inna gmina w województwie, która ma taką bazę sportowo-rekreacyjną, jaką mamy my. Z wielką satysfakcją wymieniam obiekty: trzy Orliki - w Zblewie, Pinczynie, Borzechowie, podobny do Orlika obiekt w Kleszczewie oraz Centrum Sportowe-Rekreacyjne w Bytoni. W sumie pięć wspaniałych obiektów. Mam nadzieję, że nowy Orlik w Borzechowie będzie się cieszył równie wielką popularnością, jak te pozostałe. Mówił mi red. Tadeusz Majewski, że niektóre Orliki zbudowane w innych gminach są stosunkowo wcześnie zamykane. U nas, jak Państwo na co dzień widzicie w Zblewie i Pinczynie, tego problemu nie ma. Tu chylę czoła przed wspaniałymi społecznikami, dzięki którym na naszych obiektach do późnych godzin tętni sportowe życie.

Mijający rok 2012 dał nam także być może rekordową ilość rozmaitych spotkań, uroczystości i dużych imprez, które promowały Zblewo w skali ogólnopolskiej. Ta ilość i różnorodność wydarzeń - od sportowych po kulturalne, nieraz z "wysokiej półki", cieszących się sporą frekwencją i przebiegających w przepięknym klimacie - świadczy o tym, że jako społeczność gminna jesteśmy coraz bardziej zintegrowani.

Nie tylko cieszą imprezy o wysokiej randzie - mam tu na myśli te sztandarowe - Festyn Kociewski, Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych, Galę wręczenia Nagród Wójta, Galę wręczenia Kociewskiego Pióra - ale i te mniejsze, kameralne, odbywające się w samych sołectwach. Na uwagę zasługują również sukcesy na niwie sportu. Cieszą zwycięstwa Sokoła Zblewo, ale sukcesem jest też ilość drużyn grających w lidze. Ma to niewątpliwy związek z posiadaną bazą. Nie dziwię się też temu, że przy tak sprzyjającym klimacie dla sportu w naszej gminie w naszym "eksportowym" zespole grają zawodnicy również z zewnątrz, a zwłaszcza ze Starogardu, co oznacza, że to my mamy siłę przyciągania, a nie odwrotnie.

Ten wspaniały klimat i zintegrowanie mieszkańców gminy znalazły swój wyraz w spotkaniach opłatkowych. Miał rację mój zastępca Artur Herold mówiąc na spotkaniu opłatkowym w Pinczynie, na którym nie mogłem być, że rok 2012 był rokiem dobrym, rokiem sukcesów, i nie tylko ze względu na to, że udało nam się zrealizować wiele zadań i osiągnąć wiele celów. Podkreślał, że najważniejszym aspektem naszej pracy jest współpraca z mieszkańcami naszej gminy.

To ta współpraca nas łączy, jednoczy w pięknym dziele, jakim jest budowanie wspólnoty mieszkańców. Jestem wdzięczny za tę właśnie współpracę, za to dzieło.

Z racji kończącego się roku pozwolę sobie z całego serca podziękować mieszkańcom za tę piękną współpracę, którą wystawimy sobie dobre świadectwo i poprzez którą tak naprawdę stajemy się także lepszymi ludźmi. Życzę wszystkim Państwu, jak i sobie, aby spełniły się wszystkie miłe życzenia, jakie składamy sobie nawzajem z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Kurier Zblewski "Okienko" Wójta, 18.12.2012 r.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz