wtorek, 18 grudnia 2012

NA SYGNALE. ZJECHAŁ NA POBOCZE I UDERZYŁ W DRZEWO

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się dzisiaj nad ranem pomiędzy Zdunami, a Szpęgawskiem na drodze krajowej nr 22. Jadący w kierunku Tczewa bus zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowało 7 osób. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Dzisiaj nad ranem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Zdunami, a Szpęgawskiem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 32-letni kierowca mercedesa vito prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą stronę drogi, gdzie bokiem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku wypadku do szpitala trafiły 4 osoby. Jeden z mężczyzn po przeprowadzonych badaniach został zwolniony do domu.


Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca mercedesa był trzeźwy.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Nadmierna prędkość oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu to główne przyczyny kolizji i wypadków w zimowych warunkach drogowych.

--
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz