sobota, 1 grudnia 2012

Z POLICJI. Przestępcy wchodzili do domów, obezwładniali i krępowali swoje ofiary, a następnie

Z POLICJI. ROZBITA SZAJKA "ROZBOJARZY" I WŁAMYWACZY!

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4-osobową grupę przestępczą, która napadała między innymi na starsze osoby. Przestępcy wchodzili do domów, obezwładniali i krępowali swoje ofiary, a następnie plądrowali mieszkania w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Ci sami sprawcy dokonali również szeregu włamań do budynków mieszkalnych. Ich łupem padały pieniądze i biżuteria. Straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami.

Kara do 12 lat więzienia grozi 4 mieszkańcom Pomorza, którzy kilkakrotnie napadali na starsze osoby. Przestępcy wchodzili do domów, obezwładniali i krępowali swoje ofiary, a następnie przeszukiwali mieszkania w celu odnalezienia wartościowych przedmiotów. Rabowali pieniądze i biżuterię.

Te same osoby podejrzane są również o dokonanie licznych kradzieży i włamań do budynków mieszkalnych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji "rozbojarze" działali głównie na terenie powiatu starogardzkiego. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności liczone są w setkach tysięcy złotych.

Schwytany w tej sprawie 22, 25 i 29-letni mieszkańcy powiatu starogardzkiego oraz 22-letni mężczyzna z powiatu gdańskiego zostali zatrzymani 28 listopada br. dzięki współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do ich zatrzymania doszło w jednej z miejscowości w pobliżu Pruszcza Gdańskiego.

Przestępcy trafili do aresztu, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzą najbliższe 3 miesiące. Niebawem zatrzymane w tej sprawie osoby odpowiedzą za popełnienie licznych rozbojów, kradzieży i włamań. Obecnie śledczy ustalają czy osoby te w przeszłości nie dokonywały podobnych przestępstw.

asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33

Link do filmu w formacie mp4 - 720p - https://docs.google.com/open?id=0BzPLUnj7U0d4cGpuZ3ZveDVVTHM

Link do filmu w formacie flv - http://www.sendspace.com/file/6p47sh


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz