niedziela, 16 grudnia 2012

Wieści ze szkoły w Borzechowie. Zebrali 525 kg kasztanów i żołędzi. Inne

Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi oraz konkursów plastycznych

Dnia 13 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie odbyło się podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi oraz konkursów plastycznych o tematyce leśnej. Uczniowie naszej szkoły czekali na tę chwilę już bardzo długo.

Zbiórka kasztanów i żołędzi trwała od września do listopada br. Wzięło w niej udział 23 uczniów. Łącznie zebrano 525 kg kasztanów i żołędzi.


Rekordową ilość pokarmu dla zwierząt zebrali: Oliwia Gęsikowska (120 kg kasztanów) oraz Mateusz Dulski (4 worki ziemniaków i kukurydzy). Oliwia i Mateusz zajęli I miejsce. II miejsce zajęła Honorata Czapska (79 kg kasztanów i żołędzi), a III ex aequo: Katarzyna Cybulska (42 kg), Adam Cybulski (39 kg) i Julia Zamyślewska (37 kg). Wszyscy uczniowie, którzy przyłączyli się do zbiórki, zostali hojnie nagrodzeni.

Nagrodzone zostały również dwa zespoły klasowe: oddział przedszkolny i klasa IV. Klasy te wspólnie zbierały skarby lasu.


Pan Jakub Piechowiak (Nadleśnictwo Kaliska, Koło Łowieckie "Dąbrowa") oraz pan Andrzej Tomana (Nadleśnictwo Kaliska) wręczyli również nagrody za udział w konkursach plastycznych o tematyce leśnej.

Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie pt. "Skrzat Choinek". Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, a pomysłowość najmłodszych uczniów wzbudziła zachwyt leśników.


Oto zwycięzcy:

Miejsce I - Weronika Kromer, II - Magdalena Piórkowska, III - Michał Czubek, Mateusz Gort, Joanna Marynowska.

Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej przygotowali prace pt. "Las - skarbiec przyrody".

Miejsce I - Sebastian Sokołowski, II - Adam Cybulski, III - Natalia Benert.

Gimnazjaliści przedstawili bardzo przemyślane prace pt. "Las miejscem pamięci…". Prac wpłynęło bardzo niewiele, dlatego też przyznane zostało tylko I miejsce Klaudii Siwkowskiej.

Pozostali uczniowie także zostali nagrodzeni.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów plastycznych, natomiast leśnikom dziękujemy za zaangażowanie w edukację leśną i piękne nagrody.


21 listopad

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych organizowany jest każdego roku w trzecim tygodniu listopada, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć osób zabitych w wypadkach drogowych i zaprosić wszystkich do refleksji, zadumy nad świadomością i reagowaniem na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Jest on również znakomitą okazją do powtórki wiadomości z kodeksu ruchu drogowego.Uczniowie klasy IV przygotowali bardzo pouczające przedstawienie. Szczególnie spodobało się ono najmłodszym uczniom.

Uczennice klasy II gimnazjum: Dominika Gulgowska i Michelle Langowska przedstawiły zatrważające dane statystyczne dotyczące liczby wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży.

Głos w sprawie bezpieczeństwa zabrał również aspirant policji pan Marcin Jankowski, który bardzo dokładnie i szczegółowo objaśnił uczniom przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów.

Pani dyrektor w podsumowaniu spotkania przypomniała wszystkim, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Uczniowie klas "0" - III otrzymali upominki: książeczki o zasadach bezpieczeństwa.

Uroczyste spotkanie zakończono chwilą ciszy. Każdy z uczniów mógł oddać cześć ofiarom wypadków drogowych i ich rodzinom oraz przemyśleć tę ważną lekcję o bezpieczeństwie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz