poniedziałek, 10 grudnia 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 10.12.2012

Starogard Gdański dnia 10.12.2012r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 03.12.2012 godz. 00:00 do 10.12.2012 godz. 00:00

Nietrzeźwi kierujący

04.12.2012 godz. 17:00, SZCZODROWO,
Tadeusz G. zam. powiat starogardzki kierował audi będąc w stanie nietrzeźwym - 0,50,mg/l. Ponadto wymieniony usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

04.12.2012 godz. 06:25, ZIELONA GÓRA,
F-sze z drogówki zatrzymali Ireneusza W. (zam. pow. starogardzki), który kierował oplem w stanie nietrzeźwym 0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

08.12.2012 godz. 06:00, KALISKA ul. ZBLEWSKA
Funkcjonariusze z Kalisk zatrzymali do kontroli vw polo, którego kierujący Piotr Z.( zam. powiat starogardzki) przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,90 mg/l.

08.12.2012 godz. 17:00, CZARNA WODA,
F-sze WDR tut. KPP zatrzymali WACŁAWA R.(zam. pow. starogardzki), który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości - 0,97mg/l i posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów.

Wypadki drogowe

07.12.2012 godz. 22:47, ZBLEWO droga nr 22
Kierujący samochodem kia na prostym odcinku drogi zderzył się z ciężarowym starem, którego kierowca wykonywał sygnalizowany manewr skrętu. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka samochodu marki Kia. Kierujący trzeźwi.


08.12.2012 godz. 17:30, KOPYTKOWO autostrada A1
Kierująca oplem podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę ochronną, a następnie w mercedesa z naczepą. W wyniku zderzenia ogólnych obrażeń ciała doznała kierująca oraz pasażer opla. Ranne osoby trafiły do szpitala. Kierujący trzeźwi.

asp. Marcin Kunka


KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń
za okres od 03.12.2012 do 09.12.2012 r.

1. 03.12.2012 r., Zielona Góra, droga powiatowa 2711 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy Opel Vectra stojący na pasie jezdni oraz traktor z przyczepką do przewozu zwierząt stojący na parkingu przy sklepie. Kierujący Oplem znajdował się poza pojazdem. Przy traktorze znajdowały się przywiązane zwierzęta, które właściciel traktora przewoził na przyczepce (krowa i cielak). Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulator w Oplu. Równocześnie ratownicy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) kierującemu pojazdem osobowym, jednak kierowca odmówił przyjęcia KPP. Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał kierującego pojazdem osobowym do szpitala. Ponadto zabezpieczono rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. Po czynnościach dochodzeniowych samochód osobowy załadowano na lawetę pomocy drogowej, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

2. 07.12.2012 r., Zblewo, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwa pojazdy (osobowy i ciężarowy) po zderzeniu. Samochód osobowy z rozbitym przodem znajdował się częściowo na pasie jezdni, samochód ciężarowy stał na poboczu jezdni. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Pasażerka pojazdu osobowego uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (założono kołnierz ortopedyczny, dokonano wsparcia psychicznego). W tym samym czasie odłączono zasilanie akumulatorowe w uszkodzonym pojeździe osobowym. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano obsadzie medycznej. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych. Uszkodzony pojazd osobowy załadowano na lawetę pomocy drogowej. Pojazd ciężarowy odjechał z miejsca zdarzenia o własnych siłach.

3. 08.12.2012 r., Kopytkowo, autostrada A1 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Astra znajdujący się poza jezdnią w przydrożnym rowie. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem, wszystkie były przytomne (dwie kobiety i mężczyzna). Patrol autostrady A1 zabezpieczał odcinek drogi. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (założono opatrunek osłaniający na głowę u kobiety i mężczyzny oraz udzielono wsparcia psychicznego drugiej kobiecie). Zaopatrzone osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Dalsze czynności prowadziła Policja oraz patrol autostrady A1.

4. 08.12.2012 r., Starogard Gdański, ul. Kościuszki - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano pożar w mieszkaniu na parterze budynku wielorodzinnego. Z informacji pozyskanej od sąsiadów wynikało, iż użytkownik znajduje się wewnątrz mieszkania, prawdopodobnie z psem. Mieszkanie nie posiadało energii elektrycznej oraz gazu, było otwarte. Na klatce schodowej panowało silne zadymienie. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ewakuowali mężczyznę z palącego się mieszkania oraz podali prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie mieszkania. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przewietrzania budynku oraz sprawdzania pozostałych mieszkań. W trakcie przewietrzania mieszkania objętego pożarem znaleziono psa, którym chwilowo zaopiekował się sąsiad. Równocześnie ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie (udzielono mu wsparcia psychicznego, poddano tlenoterapii i zabezpieczono przed wychłodzeniem). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanego obsadzie medycznej. Podczas sprawdzania pozostałych mieszkań stwierdzono zadymienie w lokalu na 3 piętrze, przebywały w nim matka i trójka dzieci, wszystkie te osoby udały się razem z lekarzem Zespołu Ratownictwa Medycznego do karetki znajdującej się na miejscu zdarzenia celem sprawdzenia stanu zdrowia. Ratownicy przewietrzyli to mieszkanie oraz całą klatkę schodową wykorzystując wentylator oddymiający. Po przewietrzeniu budynku sprawdzono lokal oraz klatkę schodową na obecność tlenku węgla. Pomiary nie wykazały obecności CO (0 ppm). Następnie przewieziono psa do schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gd.

5. 09.12.2012 r., Szczodrowo - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się stertę siana w budynku gospodarczym, w którym nie było bram, okien i drzwi. Dym wydobywał się z wnętrza przez wszystkie otwory. Budynek podzielony był na dwie części oddzielone ścianą. Jedna część, posiadała drewniany strop, na który był dostęp z pomieszczenia, w którym zgromadzone było siano. Elementy drewniane konstrukcji budynku nie były objęte pożarem. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie podano prądy wody w natarciu na palące się siano. Sprawiono turbowentylator celem poprawienia skuteczności oddymiania budynku. Wprowadzono następnie rotę w aparatach powietrznych celem rozpoczęcia usuwania tlącego się siana na zewnątrz. Wyrzucane siano przelewano wodą. Stosowano zmiany ratowników przy prowadzonych działaniach, doprowadzając w efekcie do ugaszenia pożaru.


mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz