środa, 12 grudnia 2012

Wizyta u Świętego Mikołaja dzieci ze zblewskiej szkoły

Na ten magiczny dzień 6 grudnia czekają wszystkie dzieci na całym świecie, a nasze ze zblewskiej szkoły mogły go przeżyć wyjątkowo. Wstały jeszcze przed świtem, aby punktualnie przybyć na Plac 700-lecia, gdzie czekał na nich autokar wraz z opiekunami. I tak w cudownych nastrojach grupa dzieci przedszkolnych wyruszyła w kierunku "Przystanku Świętego Mikołaja" w Drzewinie, gdzie powitał ich Elf - najważniejszy pomocnik Mikołaja...

W Przystanku Świętego Mikołaja nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Szczególnie warte polecenia były warsztaty zdobienia bombek, tworzenia stroików świątecznych oraz Świąteczna Scena - to kino świąteczne, w którym dzieci zobaczyły film o robieniu bombek, jak powstają, jak można je przyozdobić. Nie można było przegapić wizyty w biurze Świętego Mikołaja. Było to nie lada przeżycie dla dzieci, mogły one osobiście z nim porozmawiać, poprosić go o prezenty, jakie chciałoby się dostać. Można także było posłuchać wielu ciekawych historii i wciągających opowieści z przygód Mikołaja. Dzieci obejrzały również Wystawę Świąteczną - rzeczy, które Mikołaj przywiózł specjalnie ze sobą z Laponii, aby pokazać je wszystkim do niego przybywającym. Można tam znaleźć bardzo stare kartki świąteczne, znaczki z różnych krajów świata. Oprócz wielu tego typu atrakcji dowiedziały się, jak powinien wyglądać wigilijny stół, co oznacza pierwsza gwiazdka na niebie i jak powinno się przystroić choinkę. Wystawiona była także ulubiona Świętego Mikołaja Szopka Krakowska. Elf zaprowadził dzieci również do Żywej Szopki, w której mały Jezus jest otoczony żywymi zwierzętami, jest osiołek, kózka i owieczka. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało odpowiedni certyfikat i paczkę od Świętego Mikołaja.

W drodze powrotnej dzieci pełne wrażeń wymieniały się ciekawymi i często zaskakującymi wychowawców spostrzeżeniami z wizyty. Wyjątkowy nastrój i klimat tego dnia zapadnie zapewne w serca dzieci na długo.

Klaudia Kulas - stażystka ZSP w Zblewie

Foto - W. Herold i F. Gołuńska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz