sobota, 29 grudnia 2012

BYTONIA. X Dekanalny Konkurs Poetycki. Inne

Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych z województwa pomorskiego

W dniu 3 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku uroczyście wręczono stypendia marszałkowskie na rok 2012/13 w ramach projektu: "Pomorskie - dobry kurs na edukację". Program pomocy stypendialnej obejmuje uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru Województwa Pomorskiego". Do grona stypendystów z naszej szkoły po raz kolejny dołączyły uczennice: Agata Zimnak z klasy I gimnazjum, Angelika Glogowska i Agnieszka Dorawa z klasy III gimnazjum....

Stypendium odebrała również tegoroczna absolwentka naszego gimnazjum a obecnie uczennica I LO w Starogardzie Gdańskim Michalina Zimnak. Na uroczystej gali obecni byli dyrektor ZSP w Bytoni Tomasz Damaszk oraz wicewójt gminy Zblewo Artur Herold, który wręczył nagrodzonym kwiaty i upominki. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

X Dekanalny Konkurs Poetycki


14 grudnia 2012 roku odbyło się podsumowanie X - jubileuszowego już Dekanalnego Konkursu Poetyckiego pt. "Wiaro moja malutka". Tematyka konkursu odnosi się do ogłoszonego 10 października br. przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary. Spośród licznie nadesłanych prac konkursowych komisja wyłoniła najlepsze i przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali: I miejsce Agata Czapiewska z ZKiW w Starej Kiszewie, II - Kacper Mąkosa z PSP w Zblewie, III - Agata Groth z ZOW w Piecach; wyróżnienia - Damian Sulewski z ZKiW w Pinczynie, Anna Frost z PSP w Kaliskach.

W kategorii gimnazjum: I miejsce Marta Narloch z PG w Borzechowie, II - Klaudia Peplińska z PG w Zblewie, III - Karolina Zajączkowska z PG w Kleszczewie Kościerskim; wyróżnienie - Agnieszka Dorawa z PG z Bytoni.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I Dekanalny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Dotychczas konkurs szopek bożonarodzeniowych odbywał się w bytońskiej szkole. Podczas uroczystości podsumowania poetyckiego konkursu dekanalnego w ubiegłym roku narodził się pomysł podniesienia rangi konkursu do dekanalnego. Słowo stało się ciałem i w dniu 14 grudnia odbył się I Dekanalny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Celem konkursu było propagowanie zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie zdolności techniczno-plastycznych uczniów oraz prezentacja dokonań uczniów na przygotowanej wystawie pokonkursowej. Na konkurs dostarczono szopki uczniów z następujących szkół: Pinczyna, Borzechowa, Kleszczewa Kościerskiego, Zblewa i Bytoni. Komisja w składzie: ks. prałat Zenon Górecki, dyrektor szkoły T. Damaszk, ksiądz wikariusz Mariusz Malejko, wicedyrektor szkoły w Starej Kiszewie oraz katecheci oceniła dostarczone szopki i przyznała następujące nagrody:

W kategorii I - III SP: I miejsce Monika Mazella ze szkoły w Zblewie, II - Martyna Groth ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim, III - Anna Paska ze szkoły w Zblewie; wyróżnienia - Leon Kosiedowski i Natan Strugowski ze szkoły w Zblewie.

W kategorii IV - VI SP: I miejsce Karina Groth ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim, II - Julia Rozkwitalska ze szkoły w Pinczynie, III - Wiktoria Walkusz i Jakub Walkusz ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim; wyróżnienia - Adam Kinowski ze szkoły w Bytoni, Kamil Gołuński ze szkoły w Zblewie.

W kategorii gimnazjum: I miejsce Natalia Para i Dominika Para ze szkoły w Bytoni, II - Aleksandra Koss i Joanna Tworek ze szkoły w Borzechowie, III - Adam Pienschke i Sebastian Pienschke ze szkoły w Bytoni; wyróżnienia: Paweł Fojut, Aleksandra Makowska, Weronika Konieczka, Magdalena Skoczek i Marta Pawelec ze szkoły w Pinczynie

Wigilia dla społeczności lokalnej

Dnia 20 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyło się cykliczne spotkanie wigilijne dla społeczności lokalnej. Tegoroczne jasełka przygotowane przez harcerki i harcerzy nosiły tytuł "Świąteczna ulica". Ich głównym przesłaniem było zastanowienie się nad ideą Świąt Bożego Narodzenia, tego co jest w życiu najważniejsze. Po jasełkach odbyła się wspólna agapa. To był znakomity czas, by oderwać się na chwilę od przedświątecznego zabiegania, wspólnie pośpiewać kolędy lub zwyczajnie porozmawiać z sąsiadami przy kawie. Dla dzieci i młodzieży występ przed bliskimi był bardzo ważny, zacieśnił więzy koleżeńskie i rodzinne, dał głębokie przeżycia duchowe. Uroczystość uświetnili zacni goście: władze gminy Zblewo, sołtys wsi Bytonia, kapłani z parafii Zblewo, dyrekcja szkoły oraz licznie przybyli mieszkańcy Bytoni i Cisa.

Akcja charytatywna "Serduszka Adwentowe"W tym roku po raz kolejny odbyła się w Bytoni zbiórka żywności pn "Serduszka Adwentowe" z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Harcerze w drugą niedzielę Adwentu rozdali serduszka z wypisanymi produktami, a w trzecią niedzielę zebrali od ofiarodawców przyniesione dary. W ostatnim tygodniu przed świętami przekazano potrzebujący rodzinom 20 paczek. Akcja cieszy się wielkim zrozumieniem i poparciem mieszkańców Bytoni i Cisa jak i przyjeżdżających do bytońskiej kaplicy gości. Jak co roku do akcji włączyli się liczni sponsorzy bytońskiej szkoły. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

(I.C)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz