poniedziałek, 3 grudnia 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 3.12.2012

KOMENDA POWIATOWA POLICJI
STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 03.12.2012
KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 26.11.2012 godz. 00:00 do 03.12.2012 godz. 00:00


Przestępstwa kryminalne inne

02.12.2012 godz. 02:15, GD Posterunek Skarszewy,
SKARSZEWY, (WOJ. POMORSKIE)
MARCIN G. lat 31 (zam. pow. S) znieważył f-szy PP Skarszewy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych

Nietrzeźwi kierujący

26.11.2012 godz. 09:58, GD KPP Starogard Gd.,
JABŁOWO, (WOJ. POMORSKIE)
Funkcjonariusze WRD KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali do kontroli samochód Opel, którego kierujący Gabriel K. ( zam. pow. Tczew ) przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,30 mg/l.

28.11.2012 godz. 20:05, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. SKARSZEWSKA
F-sze WDR tut. KPP dokonali zatrzymania MARCINA M lat 17 (zam. pow. Starogard Gdański) który kierował motorowerem m-ki TGB będąc w nietrzeźwym 0,58 mg/l

29.11.2012 godz. 06:20, GD KPP Starogard Gd.,
BOBOWO, (WOJ. POMORSKIE) ul. GDAŃSKA
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Jakuba M. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował samochodem marki VW Golf będąc w stanie nietrzeźwości 0,48 mg/l.

30.11.2012 godz. 00:15, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KORYTYBSKA
F-sze RPI tut. KPP zatrzymali na gorącym uczynku MAKSA P. lat 17 (zam. pow. Starogard Gdański ) który kierował samochodem osobowym m-ki VW PASSAT w stanie nietrzeźwości 0,72 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

KOKOSZKOWY, (WOJ. POMORSKIE) ul. GDAŃSKA
Funkcjonariusze WRD KPP w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli sam. VW Golf, którego kierujący Andrzej S.( zam. pow. Starogard Gdański ) przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,35 mg/l.

01.12.2012 godz. 18:11, GD Posterunek Zblewo,
PINCZYN, (WOJ. POMORSKIE) ul. KOŚCIERSKA
F-sze WRD tut. KPP, dokonali zatrzymania ROMANA G. lat 40 (zam. P. pow. S), który to kierował rowerem w stanie nietrzeźwym 1,16 mg/l

02.12.2012 godz. 14:10, GD Posterunek Zblewo,
Mieszkańcy pow. starogardzkiego dokonali ujęcia, a następnie przekazali f-szom policji Franciszka P. (zam. pow. starogardzki) który dokonał krótkotrwałego zaboru w celu użycia pojazdu marki VW LT, a ponadto kierował w/w pojazdem w stanie będąc w stanie nietrzeźwości 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

26.11.2012 godz. 00:50, GD Posterunek Skarszewy,
SKARSZEWY, (WOJ. POMORSKIE) ul. GDAŃSKA
F-sze PP Skarszewy zatrzymali na gorącym uczynku Tomasza C. l. 24 zam. pow. starogardzki, który kierował sam. osob. m-ki Mercedes, będąc w stanie nietrzeźwości 0,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

01.12.2012 godz. 13:09, GD Posterunek Skarszewy,
POGÓDKI, (WOJ. POMORSKIE)
Kierujący pojazdem m-ki BMW, BARTOSZ M lat 20 (zam. pow. S) stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - 0,26 mg/l alkoholu.

30.11.2012 godz. 05:55, GD Posterunek Lubichowo,
LIPINKI KRÓLEWSKIE, (WOJ. POMORSKIE)
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Mateusza B. l. 25 zam. pow. starogardzki, który kierował sam. osob. m-ki VW Golf, będąc w stanie nietrzeźwości 0,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

02.12.2012 godz. 02:00, GD Posterunek Lubichowo,
LUBICHOWO, (WOJ. POMORSKIE)
F-sze PP Lubichowo zatrzymali DAWIDA B. lat 21 ( zam. L. pow. S) który kierował samochodem m-ki VW GOLF, będąc w stanie nietrzeźwym 1,13 mg/l , ponadto posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

02.12.2012 godz. 16:45, GD Posterunek Lubichowo,
LUBICHOWO, (WOJ. POMORSKIE)
F-sze PP Lubichowo zatrzymali na goracym uczynku Łukasza Z. (zam. K. pow. starogardzki), który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

25.11.2012 godz. 22:30, GD Posterunek Kaliska,
CZARNA WODA, (WOJ. POMORSKIE) ul. CHOJNICKA
F-sze PP Kaliska zatrzymali na gorącym uczynku Pawła S. l. 24 zam. pow. chojnicki, który kierował sam. osob. m-ki VW Golf, będąc w stanie nietrzeźwości 0,60 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

02.12.2012 godz. 00:30, GD Posterunek Kaliska,
HUTA KALNA, (WOJ. POMORSKIE)
F-sze PP Kaliska zatrzymali TOMASZA O. lat 29 (zam. F. pow. S) który to kierował samochodem m-ki FIAT UNO będąc w stanie nietrzeźwym 1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH
Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu

30.11.2012 godz. 16:00, GD KPP Starogard Gd.,
(WOJ. POMORSKIE)
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4-osobową grupę przestępczą, która napadała między innymi na starsze osoby. Przestępcy wchodzili do domów, obezwładniali i krępowali swoje ofiary, a następnie plądrowali mieszkania w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Ci sami sprawcy dokonali również szeregu włamań do budynków mieszkalnych. Ich łupem padały pieniądze i biżuteria. Straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami.
Przestępcy wchodzili do domów, obezwładniali i krępowali swoje ofiary, a następnie przeszukiwali mieszkania w celu odnalezienia wartościowych przedmiotów. Rabowali pieniądze i biżuterię.
Te same osoby podejrzane są również o dokonanie licznych kradzieży i włamań do budynków mieszkalnych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji rozbojarze działali głównie na terenie powiatu starogardzkiego. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności liczone są w setkach tysięcy złotych.
Schwytani w tej sprawie 22, 25 i 29-letni mieszkańcy powiatu starogardzkiego oraz 22-letni mężczyzna z powiatu gdańskiego zostali zatrzymani 28 listopada br. dzięki współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do ich zatrzymania doszło w jednej z miejscowości w pobliżu Pruszcza Gdańskiego.
Przestępcy trafili do aresztu, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzą najbliższe 3 miesiące. Niebawem zatrzymane w tej sprawie osoby odpowiedzą za popełnienie licznych rozbojów, kradzieży i włamań. Obecnie śledczy ustalają czy grupa ta w przeszłości nie dokonywała podobnych przestępstw.

Zastosowane aresztowania

28.11.2012 godz. 15:30, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gd. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 44 l. mieszkańca pow. starogardzkiego podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie powiatu starogardzkiego tj o przest. z art.279 par.1 KK


ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM
Wypadki drogowe

30.11.2012 godz. 16:55, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. LUBICHOWSKA
W Starogardzie Gdańskim na ul. Lubichowskiej kierujący samochodem marki Kia wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Yamasaki, l. 25 zam. pow. starogardzki, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku motorowerzystę z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Kierujący trzeźwi.

KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 26.11.2012 do 02.12.2012 r.

1. 26.11.2012 r., Starogard Gdański, ul. Kopernika - miejscowe zagrożenie
Na miejscu zdarzenia zastano zamknięte drzwi mieszkania, z którego było słychać odgłosy kobiety. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy przystawili drabinę D10W do okna mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Przez okno zobaczyli kobietę leżącą na podłodze, kobieta była przytomna. Ze względu na podejrzenie udaru u kobiety w obecności Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji otwarto drzwi. Dalsze działania prowadziła Policja.

2. 28.11.2012 r., Skórcz, ul. Piaskowa - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z pomieszczenia kotłowni w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Ratownicy zabezpieczyli teren działań (wyłączyli prąd głównym bezpiecznikiem). Następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu wewnętrznym na palący się opał składowany w kotłowni przy piecu. Po ugaszeniu pomieszczenia budynku oddymiono i przewietrzono.

3. 29.11.2012 r., Zblewo, ul. Kościerska - potrącenie
Na miejscu zdarzenia zastano leżącego na jezdni chłopca potrąconego przez samochód osobowy. Chłopiec był przytomny, miał obrażenia głowy. Policja była na miejscu zdarzenia. Samochód, który potrącił chłopca znajdował się na poboczu. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego chłopca przekazano obsłudze medycznej. Dalsze czynności dochodzeniowo- śledcze prowadziła Policja.

4. 30.11.2012 r., Starogard Gdański, ul. Lubichowska i ul. Rodzinna - miejscowe zagrożenie
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy i motocykl po zderzeniu. Motocykl znajdował się poza jezdnią, osoba kierująca motocyklem stała obok motoru. Policja prowadziła czynności dochodzeniowe. Karetka Pogotowia przybyła razem z zastępami straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej osobie poszkodowanej (motocyklista). W tym samym czasie ratownicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej odłączyli akumulator w uszkodzonym motocyklu. Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych z odcinka jezdni i pobocza usunięto zabrudzenia powypadkowe.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz