poniedziałek, 17 grudnia 2012

NA SYGNALE. ZATRZYMANO NOCNEGO WŁAMYWACZA
ZATRZYMANO NOCNEGO WŁAMYWACZA

Podczas minionego weekendu starogardzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do sklepu spożywczego. Natychmiast trafił on do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o osobie, która próbuje włamać się do sklepu spożywczego w centrum miasta. Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 22. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast wysłał w ten rejon policyjny patrol. Udający się na miejsce policjanci zauważyli mężczyznę trzymającego łom. Osoba ta odpowiadała rysopisowi włamywacza. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Lubichowo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.NIETRZEŹWY KIEROWCA I PASAŻER Z NARKOTYKAMI

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany sobotniej nocy do kontroli drogowej 26-letni kierowca volkswagena. Dodatkowo okazało się, że podróżujący tym pojazdem pasażer posiada przy sobie amfetaminę. Obaj mieszkańcy Skórcza trafili do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę około godz.: 2.00 policjanci ze Starogardu Gd. w miejscowości Jabłówko zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena.
Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że 26 letni kierowcą jest nietrzeźwy. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Dodatkowo wyszło na jaw, że podróżujący tym pojazdem pasażer posiada przy sobie 2 woreczki strunowe z białym proszkiem, które ukrył w buzi. Podejrzewając, że może to być substancja odurzającą policjanci użyli testera do narkotyków. Uzyskany w trakcie testu wynik potwierdził, że była to amfetamina.

Nietrzeźwy kierowca oraz jego pasażer trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili już w tej sprawie zarzuty. Niebawem obaj zatrzymani staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz