piątek, 14 grudnia 2012

KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. promocje ksiązki Alojzy Paweł Gusowski pilot 305 Dywizjonu Bombowego

Promocja książki odbyła się w poniedziałek 10 grudnia 2012 r. podczas trzech spotkań. Pierwsze z nich miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, którego uczeń Kacper Mateja jest autorem projektu okładki książki. Młodzież trzech klas (około 70 osób) uczestnicząca w spotkaniu wykazała ogromne zainteresowanie książką. Po przedstawieniu przeze mnie książki zadawali mnóstwo pytań. Wywarli na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Po spotkaniu wydawca książki - Instytut Kociewski - podarował wszystkim uczestnikom spotkania egzemplarze książki, a ja na każdej z nich wpisałem dedykację...

Drugie spotkanie odbyło się tego samego dnia w Starogardzie Gdańskim w siedzibie Starostwa Powiatowego, a jego gospodarzem był Starosta Leszek Burczyk. Spotkanie to zostało zorganizowane dla lokalnych mediów. Miłym akcentem rozpoczynającym spotkanie było przekazanie książek Miejskim Bibliotekom w Starogardzie Gdańskim i Skórczu. O książce opowiadali Prezes Instytutu Kociewskiego Wiesław Warchoł oraz Starosta Leszek Burczyk. Szczególnie ciepło o książce i o jej bohaterze mówił Starosta Burczyk, który książkę otrzymał dopiero w piątek, ale znalazł czas ją przeczytać. Dziennikarze ciekawi byli wielu szczegółów dotyczących życia Alojzego Gusowskiego, a także informacji o mojej pracy nad książką.

Trzecie spotkanie odbyło się także w poniedziałek po południu, a jego organizatorem był Wiesław Proll, dyrektor MBP w Starogardzie. W spotkaniu uczestniczyli członkowi rodziny Alojzego Gusowskiego, nasi znajomi i przyjaciele oraz mieszkańcy Starogardu. Jeden z mieszkańców Starogardu zaproponował, aby jedną z ulic w Starogardzie nazwać imieniem Alojzego Gusowskiego. Jak powiedział wnioskodawca, Gusowski jest bohaterem, którego postać należy upamiętnić, a jego życiorys przedstawić jak najszerszej ilości mieszkańców Starogardu.


Kim był Alojzy Paweł Gusowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz