niedziela, 16 grudnia 2012

XIII KIERMASZ MIKOŁAJKOWY W BORZECHOWIE

6 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie odbył się Kiermasz Mikołajkowy. Był to już XIII kiermasz w historii szkoły.
Impreza rozpoczęła się uroczystym powitaniem gości przez panią dyrektor Marię Tomana. Następnie uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły w Starogardzie Gd. wykonali mnóstwo pięknych świątecznych pieśni i kolęd. Ich talent wzbudził ogromny zachwyt wśród publiczności. Swoje talenty zaprezentowały także młodsze klasy. Wiersze, tańce i inscenizacje wprowadziły gości w świąteczny nastrój. Na szczególne uznanie zasługuje Bianka Froelke, najmłodsza z artystów, która samodzielnie zagrała na keyboardzie kolędę "Cicha noc". Jak co roku występy zachwyciły mieszkańców Borzechowa.

Po zakończeniu wszystkich występów na salę zaproszono świętego Mikołaja z workiem przepełnionym drobnymi niespodziankami dla dzieci. Każdy otrzymał słodki upominek. Mikołaj pamiętał zarówno o dzieciach, jak i dorosłych.
Po występach goście udali się do kawiarenek, w których nie brakowało pyszności. Stoły pełne były słodkich przysmaków, a zapach kawy i ciepłych gofrów roznosił się po szkole.
Na korytarzu znajdowały się stoiska z wyrobami uczniów. Własne stoisko miało również Koło Gospodyń Wiejskich z Borzechowa. Paniom należą się wyrazy uznania i podziękowanie za trud włożony w przygotowanie pomysłowych ozdób i dekoracji.
Dziękujemy również uczniom i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu kiermaszu oraz za udział w tym pięknym szkolnym wydarzeniu.
M. Kornela (kl. III gimn.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz