poniedziałek, 17 grudnia 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 17.12.2012

Starogard Gd dnia 17.12.2012r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 09.12.2012 godz. 00:00 do 17.12.2012 godz. 00:00

KRADZIEŻE

11.12.2012 godz. 11:00, STAROGARD GDAŃSKI ul. POMORSKA
Dzielnicowi zatrzymali 2 mieszkańców Starogardu Gd., którzy dokonali kradzieży złomu użytkowego o wartości 2660 zł na szkodę jednej z miejscowych firm.

KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

14.12.2012 godz. 22:30, STAROGARD GD., OS. KOPERNIKA
F-sze z tut. KPP zatrzymali na gorącym uczynku 20-latka, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do sklepu osiedlowego, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE

10.12.2012 godz. 15:50, SUCHE BAGNO,
F-sze ze Zblewa zatrzymali na gorącym uczynku Piotra G. zam. pow. starogardzki, który kierował rowerem wbrew sądowemu zakazowi.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

12.12.2012 godz. 06:15, ROKOCIN,
F-sze z drogówki zatrzymali Wiesława W. (zam. pow. starogardzki), który kierował renault w stanie nietrzeźwym - 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

14.12.2012 godz. 14:55, STAROGARD GD. ul. JANA PAWŁA II
Jerzy P. l. 56 (zam. pow. starogardzki) kierując volkswagenem w stanie nietrzeźwości (0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) spowodował kolizję drogową z osobowym mitsubishi.

15.12.2012 godz. 02:00, JABŁÓWKO,
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Tomasza C. l. 26 (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości (0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto w czasie kontroli osobistej 24-letniego pasażera funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością białej substancji proszkowej, która po zbadaniu testerem miała cechy amfetaminy.

15.12.2012 godz. 05:20, ROKOCIN droga nr 22
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Adama M. (zam. pow. lęborski), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości 0,72 mg/l.

13.12.2012 godz. 07:15, BOLESŁAWOWO,
F-sze z drogówki zatrzymali Marcina K. (zam. pow. starogardzki), który kierował seatem będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

13.12.2012 godz. 15:35, LUBICHOWO ul. STAROGARDZKA
Policjanci z Lubichowa zatrzymali Aldonę W. (zam. pow. starogardzki), która kierowała fiatem będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

10.12.2012 godz. 11:23, PĄCZEWO,
Funkcjonariusze z WRD KPP w Starogardzie Gd zatrzymali Wiesława G. ( zam. pow. Starogard Gdański ), który kierował oplem będąc w stanie nietrzeźwości ( 1,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

12.12.2012 godz. 09:00, STAROGARD GD.,
Kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w miejscu zamieszkania uprawiał konopie indyjskie. Zabezpieczone przez policję rośliny rosły w specjalnie przygotowanej do tego celu szafie.

WYPADKI DROGOWE

11.12.2012 godz. 15:38, ROKOCIN droga nr 22
Kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w jadącego z przeciwka golfa. W wyniku wypadku kierujący polo poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła pasażerka golfa.


16.12.2012 godz. 14:30, WIELBRANDOWO,
Na drodze Skórcz - Wielbrandowo kierująca volkswagenem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Kierująca trzeźwa. Kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Starogardzie Gd.

asp. Marcin Kunka


KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 10.12.2012 do 16.12.2012 r.

1. 11.12.2012 r., Rokocin, droga krajowa 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu znajdujące się na jezdni. Kierowca z VW Polo znajdował się na jezdni, był reanimowany przez osoby postronne. Natomiast dwie osoby z VW Golf V znajdowały się na zewnątrz z niewielkimi obrażeniami. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Jednocześnie ratownicy odłączyli zasilanie w obu samochodach. Osoby poszkodowane zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego. Niestety u jednej z osób poszkodowanych lekarz stwierdził zgon. Dwie pozostałe osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję i Prokuratora samochody załadowano na lawety pomocy drogowej. Następnie jezdnię uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych.

2. 14.12.2012 r., Skarszewy, ul. Dworcowa - zadymienie w piwnicy budynku wielorodzinnego
Na miejscu zdarzenia zastano zadymioną kotłownię centralnego ogrzewania w piwnicy budynku. Dym z piwnicy przedostał się na poziom parteru do pomieszczeń apteki. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych oddymili pomieszczenie piwnicy z użyciem agregatu oddymiającego. W dalszej kolejności wygasili piec centralnego ogrzewania oraz wyczyścili przewód kominowy. Po przewietrzeniu apteki sprawdzono wszystkie pomieszczenia na obecność tlenku węgla, badania nie wykazały obecności CO (pomiar 0ppm CO). Profilaktycznie sprawdzono też mieszkania znajdujące się na piętrze budynku - nie stwierdzono zagrożeń. Przeprowadzono rozmowę telefoniczną
z pracownikiem działu technicznego zarządcy i właściciela budynku, który zobowiązał się do niezwłocznego sprawdzenia stanu technicznego przewodu kominowego oraz instalacji centralnego ogrzewania. Pouczono pracowników apteki, aby do czasu przeprowadzenia odpowiednich prac konserwacyjnych zachowali ostrożność i w razie jakiegokolwiek zagrożenia powiadomili służby ratownicze.


3. 14.12.2012 r., Starogard Gd., Os. 60-lecia - pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego
Na miejscu zdarzenia zastano zadymioną piwnicę w bloku nr 16. Z informacji otrzymanych od mieszkańców wynikało, że zadymienie wystąpiło w piwnicy nr 24. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody w natarciu na palące się śmieci w piwnicy. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia wykorzystując wentylator oddymiający.

4. 15.12.2012 r., Piece, ul. Starogardzka - pożar w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano pożar pomieszczenia kuchennego w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Mieszkańcy budynku przekazali informację że doszło do wybuchu (najprawdopodobniej gazu w kuchni). Budynek odłączony został od zasilania w energię elektryczną. W kuchni objętej pożarem znajdowała się 11 kg butla gazowa propan-butan. Jedna osoba znajdująca się już na zewnątrz doznała wcześniej poparzeń twarzy. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, podjęli czynności gaśnicze przez okno do budynku. Równocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (założono opatrunek hydrożelowy i osłaniający na twarz) i przekazano poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W trakcie działań gaśniczych schładzano butlę znajdującą się w kuchni. Schłodzoną butlę wyniesiono na zewnątrz budynku. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej wprowadzono drugi prąd wody na poddasze. Po zlokalizowaniu i oddymieniu obiektu przystąpiono do częściowej rozbiórki drewnianego stropu nad kuchnią. Część spalonego wyposażenia kuchni ratownicy wynieśli na zewnątrz budynku. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono obiekt - zagrożeń pożarowych nie stwierdzono. Inspektor nadzoru budowlanego dokonał oględzin budynku. Stwierdził, że doszło do naruszenia konstrukcji budynku i wyłączył z użytkowania cały obiekt.

5. 15.12.2012 r., Starogard Gd., teren miasta - poszukiwania mężczyzny
Na miejscu zdarzenia przystąpiono wraz z Policją do poszukiwań zaginionej osoby. Strażacy wraz z Policją w pierwszej fazie poszukiwań sprawdzili teren w pobliżu restauracji "Słoneczna" i rzeki Wierzyca - osoby nie odnaleziono. Na prośbę Policji zadysponowano kolejne 3 zastępy. Sprawdzano sukcesywnie tereny po obu brzegach rzeki Wierzyca idąc w górę jej biegu oraz w pobliżu torów kolejowych i Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Policja po kilku godzinach podjęła decyzję o wstrzymaniu poszukiwań.

6. 16.12.2012 r., Wielbrandowo, droga wojewódzka 234 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Na miejscu znajdował się patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanym w karetce Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie odłączono zasilanie elektryczne pojazdu i oznakowano miejsce lampami ostrzegawczymi. Dalsze czynności dochodzeniowe były prowadzone przez Policję, po czym pojazd został załadowany na lawetę Pomocy Drogowej. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz