wtorek, 4 grudnia 2012

X-lecie Klubu Strzeleckiego "Tarcza" LOK w Starogardzie Gdańskim

W dniu 24 listopada 2012 r. o godz. 11 w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Starogardzie Gdańskim przy ul. Zielonej 18 odbyły się obchody X - lecia Klubu Strzeleckiego "Tarcza" LOK. Obchody odbyły się pod patronatem medialnym Dziennika Bałtyckiego, Gazety Kociewskiej i Starogardzkiej Telewizji Kablowej.
W obchodach udział wzięli zaproszeni goście, patroni imprez organizowanych przez Klub, sponsorzy, członkowie Klubu seniorzy oraz przede wszystkim młodzież zrzeszona w Klubie i Szkolnych Kołach Strzeleckich LOK....Obecny był Edmund Stachowicz - Prezydent Starogardu Gdańskiego, Patryk Gabriel - członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, reprezentujący Starostę Starogardzkiego - Leszka Burczyka, Witold Karpiński - prezes POW LOK w Gdańsku, Jarosław Tobiszewski - v-ce prezes POW LOK w Gdańsku, Ksiądz Prałat Józef Pick - Zespół Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim, Zbigniew Olszewski - Honorowy Prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Gdańsku, Witold Sykutera - Zastępca Wójta Gminy Lubichowo, Stefan Rajkowski - prezes Zarządu "Star - Wik" Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Sławomir Flisikowski - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skórczu, Mirosław Ossowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Skórczu, Czapiewski Krzysztof - Firma Tele Sat w Skórczu, Wiesław Rutkowski - Radny Powiatu Starogardzkiego, Wiesław Warchoł - Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Marek Potocki - Komador Klubu Wodnego LOK w Starogardzie Gdańskim, Mariusz Mecka - Senior Koła "Adamantos" Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego LOK w Starogardzie Gdańskim.Historię Klubu, osiągnięcia młodzieży, uczniów szkół starogardzkich i powiatu starogardzkiego w zawodach rangi m.in. mistrzostw Polski, klasyfikacyjnych zawodach międzynarodowych - przedstawił Krzysztof Reczko, prezes KS Tarcza LOK w Starogardzie Gdańskim.
W trakcie imprezy odznaczono medalem zbiorowym "Za zasługi dla LOK": Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Star-Wik" Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Zarząd Banku Spółdzielczego w Skórczu, Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach i Nadleśnictwo w Lubichowie.
Ponadto odznaczono medalami i odznaczeniami patronów imprez sportowych: m.in. rotmistrza Krzysztofa Landowskiego - dowódcę Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Leszka Kubiaka - dyrektora 1 Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim, działaczy Klubu oraz młodzież zaangażowaną w działalność sportową: m.in. Łukasza Narlocha - założyciela i prezesa Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu.Za wspieranie działalności statutowej Klubu wyróżniono ryngrafami: Andrzeja Grzyba - Senatora RP, Leszka Burczyka - Starostę Starogardzkiego, Edmunda Stachowicza - Prezydenta Starogardu Gdańskiego, Stanisława Połoma - Wójta Gminy Starogard Gdański, Księdza Prałata Józefa Picka - Zespół Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańsku, Bronisława Sznajder - Nadleśniczego Nadleśnictwa w Lubichowie, Jana Komoszyńskiego - dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim, Wiesława Warchoła - ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Sławomira Flissikowskiego - prezesa Banku Spółdzielczego w Skórczu, Stefana Rajkowskiego - prezesa "Star - Wik" sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Andrzeja Połojko - dyrektora Generalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Agnieszkę Lamek - dyrektora Personalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Dariusza Gollusa - v-ce dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Kokoszkowach, Agnieszkę Płotkowską - z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu, Grzegorza Trybul - ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Ewę Góralczyk z T&T Pub w Starogardzie Gdańskim.
Na słowa uznania za osiągnięcia sportowe i zaangażowanie w pracy społecznej, w pełni zasługują również byli uczniowie 1 LO w Starogardzie Gdańskim a obecnie studenci różnych uczelni: Daria Gollus, Małgorzata Skok i Tomasz Kamrowski. Ponadto, obecni i byli uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rywałdzie: Aleksander Truszkowski i Karol Skiba, aktualnie uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim - reprezentanci Klubu w bieżącym roku na Mistrzostwach Polski LOK w Krakowie.


Na słowa podziękowania zasługuje wiele osób i instytucji, których pomoc i zaangażowanie w wspieranie działalności statutowej Klubu jest niewymierna, a bez której na pewno Klub nie mógłby funkcjonować na obecnym poziomie. Należy tu wymienić: Andrzeja Grzyba - Senatora RP, Andrzeja Połojko - dyrektora Generalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Agnieszkę Lamek - dyrektora Personalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Jana Komoszyńskiego - dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.
Podczas obchodów X -lecia Klubu Edmund Stachowicz i Witold Karpiński dokonali otwarcia nowej osi do pistoletu pneumatycznego. Projektantem strzelnicy i głównym technicznym wykonawcą był Piotr Lamek. Strzelnica w całości została wykonana przez członków Klubu. Na podziękowanie zasługują: Kamil Murach, Mariusz Mecka, Jarosław Kamrowski oraz przede wszystkim młodzież, której zaangażowania nie można nie docenić: Łukasz Narloch, Karol Skiba, Aleksander Truszkowski, Tomasz Kamrowski. Nowa oś została wybudowana z myślą o i dla młodzieży, która jest przyszłością Klubu. Zainstalowano monitory i kamery do podglądu tarcz.
W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla redakcji Dziennika Bałtyckiego, Gazety Kociewskiej oraz Starogardzkiej Telewizji Kablowej - patronów medialnych obchodów X - lecia Klubu.
.
Z serdecznymi podziękowaniami
Krzysztof Reczko
Prezes KS "Tarcza" LOK
w Starogardzie Gdańskim
Zdjęcia: Sławomir Bochniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz