piątek, 5 sierpnia 2005

Czarna Gwiazda w Starogardzie

To będzie na starogardzkim Rynku 19 sierpnia (w piątek) o godz. 20 odbędzie się wielki koncert czarnoskórej gwiazdy Ruth Lynch, która wystąpi ze znakomitym chórem. Organizację koncertu i patronat nad nim przyjął prezydent Starogardu Stanisław Karbowski. Pan Prezydent wykazał się profesjonalizm w doborze chóru takiej klasy. A oto ci, którzy wystąpią...RUTH LYNCH solistka - w wieku lat 3, Ruth Lynch weszła w świat pieśni i harmonii gospel, biorąc udział w próbach w swym kościele - People"s Christian Fellowship. Z upływem lat Ruth doskonaliła swój śpiew jako członek młodzieżowego chóru w tym kościele a także chóru szkolnego w szkole St. David and St. Katharine"s, założonego z inicjatywy The London Community Gospel Choir. Mając 14 lat Ruth pogłębiła swe umiejętności wokalno-muzyczne dzięki współpracy i opiece wiodących artystów gospel, jak David Daniel, wybitny wielokrotnie nagradzany solista gospel, a także poprzez działalność w zawodowych chórach gospel jak np. The Visual Ministry Gospel Choir. Z tymi zespołem miała okazję występować w Wielkiej Brytanii i USA. Ruth rozszerzyła swe horyzonty muzyczne biorąc udział w rozmaitych programach, także telewizyjnych (śpiewała i zapowiadała m.in. dla programu telewizji Granada "What"s It All About?") i radiowych. Występowała jako wokalistka i prowadziła kursy w wielu krajach: Szwajcarii, Danii, Polsce, Niemczech, Włoszech, USA (w stanie Floryda), Holandii, Szwecji i Irlandii. Telewizyjne nagranie "Mesjasza" Haendla dało jej możliwość śpiewu w asyście wraz z Chaka Khan. Obecnie artystka koncentruje się na własnej sztuce solistycznej. Wzięła udział w nowym żeńskim nagraniu muzyki gospel - Soul Deep, w którym wraz z Wesley Muoria-Chaves jest autorką utworów, a wykonuje je wspólnie z siostrą - Tulą Lynch


THE PEOPLE'S CHRISTIAN FELLOWSHIP CHOIR

Chór PCF jest grupą składającą się z tryskających energią chórzystów i muzyków, którzy są oddani muzyce Gospel. Ich styl muzyczny obejmuje i tradycyjną muzykę Gospel, "Gospel praise" (pieśni pochwalne), wielbiące: od pieśni inspiracyjnych do wykonania Gospel w oprawie rockowej. Muzyka Chóru PCF przemawia do szerokiej publiczności, gdyż głosi Dobrą Nowinę Bożej miłości oraz opisuje osobiste kontakty z Jezusem. To co stanowi o niezwykłości i niepowtarzalności Chóru PCF to jego publiczność: w wielkim przedziale wiekowym, o różnorodnym pochodzeniu społecznym, przeciwstawna, z radością odbierająca śpiewanie chóru.
Chór został założony w 1991 i składał się z młodych ludzi, którzy w tamtym czasie uczęszczali na msze we własnej parafii. Podczas tych wczesnych lat wpływ wywarli James Cleveland, John P. Kee, Ricky Dillard, Mattie Moss-Clarke i wiele czołowych chórów wykonujących muzykę Gospel. Przez lata śpiewacy pracowali wspólnie i rozwijali swe umiejętności wokalne do profesjonalnego poziomu. Większość artystów Chóru PCF to właśnie pierwsi założyciele. Obecnie to rzadkość w przemyśle muzycznym, ale właśnie ten czynnik przyczynia się do obecnej mieszanki i całościowego brzmienia chóru. Techniczne umiejętności artystów są najwyższych lotów. Wielu artystów to muzycy sesyjni, zapraszani przez inne zespoły. Liderem Chóru jest Pastor David Daniel.
Chór zaistniał w Europie i w Stanach. Muzycy śpiewali na spotkaniach ewangelicznych i prowadzili warsztaty w oparciu o muzykę na spotkaniach duszpasterskich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz