środa, 17 sierpnia 2005

Najdłuższa ława w świecie!

Najdłuższa ławka w świecie liczy sobie 550,5 metra. W Szlachcie (gmina Osieczna) chcą pobić ten rekord, i to jeszcze w tym miesiącu.


W gminie Osieczna na jednym ze spotkań władz samorządowych z przedsiębiorcami powstała inicjatywa pobicia rekordu Guinnessa. Pomysłów było dużo, ale chodziło o taki, który w realizacji odpowiadałby możliwościom i charakterowi gminy.

"Musimy zrobić coś, na czym znamy się najlepiej" - stwierdzili zebrani.
A na czym w Gminie Osieczna znają się najlepiej? Oczywiście na obróbce drewna (jest tu kilka znaczących tartaków). I wtedy, po tym stwierdzeniu, padła propozycja pobicia rekordu w "kategorii" najdłuższa drewniana ławka.

Wójt gminy Barbara Tomczak wystąpiła do Biura Rekordów w Londynie, gdzie uzyskała informacje, że obecnie najdłuższa ławka liczy sobie 550,5 metra, a wykonało ją z cedru japońskiego w dniu 22 listopada 2003 roku 1200 osób. "My mamy być lepsi" - twardo powiedzieli zebrani.

Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiło się kilku właścicieli i przedstawicieli firm tartacznych i produkujących materiały budowlane z terenu gminy.
Ustalono, że próba pobicia rekordu odbędzie się 27 sierpnia (sobota), na Gminnym

Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie.

- Wszystko jest już bardzo daleko posunięte. Zakłady się przygotowują. Ławka, łamana, częściowo w linii serpentyny, będzie budowana na bocznym boisku, naprzeciwko sceny - mówi sekretarz Urzędu Gminy Jarosław Kelsz. - Po pobiciu rekordu, a wierzę, że tak się stanie, już tam zostanie. W trakcie bicia rekordu przewidziane są imprezy towarzyszące: występ zespołu Forrest i występ zespołu biesiadnego. O godzinie 21 rozpocznie się zabawa ludowa, na której przygrywał będzie zespół Rewers. W przerwie zabawy odbędzie się pokaz pirotechniczny. Zapraszamy na tę imprezę.

Gmina chce, bijąc rekord, wypromować siebie, powiat i Kociewie. Oczywiście bicie rekordu ma też się wiązać ze wspaniałą zabawą całych rodzin. Ławkę tworzyć mają starsi, a najmłodsi mają obserwować zmagania rodziców czy rodzeństwa.
Oprac. Tadeusz Majewski
Fot. 1
Sekretarz Urzędu Gminy Jarosław Kelsz zaprasza na próbę pobicia rekordu świata. Fot. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz