sobota, 13 sierpnia 2005

Czy zrobią najdłuższą ławkę?

Najdłuższa ławka w świecie liczy sobie 550,5 metra. W Szlachcie (gmina Osieczna) chcą pobić ten rekord, i to jeszcze w tym miesiącu.

W gminie Osieczna na jednym ze spotkań władz samorządowych z przedsiębiorcami powstała inicjatywa pobicia rekordu Guinnessa. Pomysłów było dużo, ale chodziło o taki, który w realizacji odpowiadałby możliwościom i charakterowi gminy.
"Musimy zrobić coś, na czym znamy się najlepiej" - stwierdzili zebrani.
A na czym w Gminie Osieczna znają się najlepiej? Oczywiście na obróbce drewna (jest tu kilka znaczących tartaków). I wtedy, po tym stwierdzeniu, padła propozycja pobicia rekordu w "kategorii" najdłuższa drewniana ławka.
Gmina wystąpiła do Biura Rekordów w Londynie, gdzie uzyskała informacje, że obecnie najdłuższa ławka liczy sobie 550,5 metra, a wykonało ją z cedru japońskiego w dniu 22 listopada 2003 roku 1200 osób. "My mamy być lepsi" - twardo powiedzieli zebrani.
Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiło się kilku właścicieli i przedstawicieli firm tartacznych i produkujących materiały budowlane z terenu gminy.
Ustalono, że próba pobicia rekordu odbędzie się 27 sierpnia (sobota), na Gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie.
Gmina chce, bijąc rekord, wypromować siebie, powiat i Kociewie. Oczywiście bicie rekordu ma się też wiązać ze wspaniałą zabawą całych rodzin. Łąwkę tworzyć mają starsi, a najmłodsi mają obserwować zmagania rodziców czy rodzeństwa.

Oprac. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz