piątek, 5 sierpnia 2005

Przystanek PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń zasponsorował miasteczku ładny przystanek Skórcz po wybudowaniu nowoczesnej oczyszczalni ścieków, służącej i gminie Skórcz, nie ma - z uwagi na spłatę kredytów - środków na inwestycje (przed wszystkim na kanalizację i drogi).

Ale udowadnia, że sporo można zrobić małymi środkami, a nawet i bez nich. Dotyczy to przede wszystkim kwietników, których w miasteczku by się nie doliczył, ładnych ławek z żeliwa i drewna - postawiono ich dwanaście, oraz "pergolowych" ogrodzeń zasłaniających śmietniki - postawiono osiem. Niby drobne rzeczy, a wpływają na

ogólny wygląda grodu szpaka. Miasteczku sprzyjają też sponsorzy. Ostatnio, dzięki dyrektor oddziału PZU w Starogardzie Joannie Zmysłowskiej, stanął tu przystanek z pleksi, z wygodnymi siedzeniami, ładny. Obecnie miasteczko ma trzy przystanki PKS, z czego dwa właśnie takie. Trzeci istnieje na prośbę podróżnych przy dworcu PKP.
T.M.
Na zdjęciu mała uroczystość - rzecz można na żywo. Burmistrz Skórcza Tadeusz Zieliński dziękuje dyrektor Joannie Zmysłowskiej za przystanek. Na żywo, bo uczestnikami tego spotkania byli ludzie oczekujący na autobus.

Na podstawie piątkowego dodatku "Kociewiak" Dziennika Bałtyckiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz