niedziela, 14 sierpnia 2005

Nadesłał Leszek Adamowicz

Przez przypadek natrafiłem na stronę internetową Lubichowa. Z wielkim zainteresowaniem zapoznałem się z wiadomościami dotyczącymi Zelgoszczy, gdzie się urodziłem w 1939 roku, na 2 miesiące przed wybuchem II Wojny Światowej. Znane mi są miejsca i nazwiska wymieniane przez panią Teresę Dąbrowską. Ucieszył się również mój ojciec, Eugeniusz Adamowicz, ciągle w pełni sprawny, mimo wieku bliskiego 100 lat. Dom i gospodarstwo moich rodziców, położone nad jeziorem Zelgoszczek, jest dobrze widoczne z drogi Lubichowo - Zelgoszcz.

W Zelgoszczy ukończyłem szkołę podstawową. Przez 4 lata dojeżdżałem pociągiem do "Ogólniaka" w Starogardzie Gd. Nie było wtedy autobusu. Później studiowałem fizykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Sporo czasu spędziłem przebywając i pracując w różnych częściach świata. Rodzice opuścili Zelgoszcz w 1973 roku.

Obecnie mieszkamy w Warszawie. Jestem profesorem na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Czasami w okresie wakacyjnym przejeżdżam przez Zelgoszcz. Odwiedzam dom, gdzie się urodziłem. Schodzę nad brzeg jeziora, z którym łączy mnie tyle wspomnień. Gratuluję obecnemu dyrektorowi Szkoły Podstawowej Mieczysławowi Cichonowi inicjatyw i pomysłów.

Ze względu na obowiązki zawodowe mam ograniczoną ilość wolnego czasu. Tym nie mniej, dzięki Internetowi pojawiają się dodatkowe możliwości. Będzie mi miło, jeśli mógłbym się do czegoś przydać obecnym mieszkańcom Zelgoszczy. Załączam odnośnik do mojej strony internetowej (http://www.if.pw.edu.pl/~zak5www/html/leszek_adamowicz.html).

Leszek Adamowicz
Warszawa, sierpień 2005

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz