sobota, 17 października 2009

Bączek. Dziś "Sejm przyszedł do uczniów". Jutro być może oni trafią do Sejmu

W Bączku startują z rozmachem

SKARSZEWY/Bączek. W poniedziałek 12 października w filii skarszewskiej PSP w Bączku miało miejsce Święto Szkoły. Wydarzenie było związane ze ślubowaniem pierwszoklasistów i pasowaniem ich na ucznia oraz z wizytą posłów na sejm i prezesa firmy Combidata.
Kierownik placówki w Bączku Jolanta Łepek powitała przybyłych gości - posłów Stanisława Chmielewskiego z małżonką oraz Sławomira Neumanna, prezesa firmy Combidata Krzysztofa Koszewskiego i jej dyrektora Adama Łazara, dzięki którym w szkole powstały dwie pracownie komputerowe, Grażynę i Zenona Sobieckich od lat wspierających szkołę, wiceburmistrza Skarszew Zygmunta Wieckiego, dyrektora GOOSiP Jarosława Szwajkowskiego, dyrektor PSP w Skarszewach Annę Friedrich, proboszcza parafii Krąg Ireneusza Kalfa, sołtysa Bączka Barbarę Wisniewską, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Sto lat minęło
Szkoła w Bączku obchodziła niedawno stulecie powstania. Pierwotnie istniała od 1909 do 1925 roku. W roku 1955 wznowiła swoją działalność. Kierował nią wówczas Antoni Kołczyk. W roku 1962 szkołą zaczął kierować Kajetan Steinke. To on doprowadził do jej rozbudowy. Był dyrektorem do roku 1996 i poniedziałkowa uroczystość była poświęcona jego pamięci. Kwiaty na ręce małżonki Kajetana Steinke, Janiny złożył poseł Stanisław Chmielewski.

Ślubowanie niemal sejmowe
Aktu pasowania na ucznia dokonał poseł Sławomir Neumann, a tekst ślubowania odczytał Stanisław Chmielewski. Tym razem to sejm "przyszedł" do uczniów, ale kto wie - może w przyszłości, jak podkreślali to posłowie, ci uczniowie trafią na sejmowe ławy i będą decydować o losach naszego kraju. Nie należy wątpić w ich potencjał, a fakt, ze stwarza się im duże możliwości już na starcie pozwala przypuszczać, że zaprocentuje to w przyszłości.
SIUM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz