poniedziałek, 19 października 2009

Kronika strażacka - 12.10 - 18.10.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 12.10.2009 r. - 18.10.2009 r.


12.10.2009 r., Starogard Gdański, ul. Farmaceutów - zabezpieczenie działań Policji

Na miejscu zdarzenia Policja prowadziła czynności dochodzeniowe w związku
z podejrzeniem wystąpienia materiałów wybuchowych w budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po zakończeniu czynności operacyjnych Policji, zastępy Państwowej Straży Pożarnej udały się wraz z Policją celem zabezpieczenia miejsca detonacji materiałów niebezpiecznych.


13.10.2009 r., Starogard Gdański, ul. Lubichowska - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu Skoda i Renault. Skoda zatrzymała się na drzewie, a Renault stał na poboczu jezdni. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, które zajmowało się osobą poszkodowaną. Strażacy zabezpieczyli teren działań na czas czynności dochodzeniowych. Następnie samochody umieszczono na lawecie pomocy drogowej, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


15.10.2009 r., Zblewo, droga krajowa 22 - pożar samochodu

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palącą się komorę silnika samochodu Audi zaparkowanego na poboczu drogi. Kierowca znajdował się na zewnątrz pojazdu. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja. Strażacy podjęli czynności gaśnicze: podali prąd piany ciężkiej w natarciu na palący się silnik pojazdu. Odcięto zasilanie pojazdu z akumulatora. Przy użyciu sorbentu usunięto rozlane płyny eksploatacyjne pojazdu.


15.10.2009 r., Bytonia, ul. Główna - pożar baru gastronomicznego

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali wydobywający się dym z pomieszczenia gastronomicznego. Paliły się ściana i strop w pomieszczeniu, w którym znajdował się kominek ogrzewczy. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i po wcześniejszym odłączeniu prądu przez zakład energetyczny podali prąd wody w natarciu wewnętrznym na palące się elementy konstrukcji ściany. Następnie odsłonięto poszycie konstrukcji szkieletowej ściany i stropu i przelano wodą tlące się elementy.


16.10.2009 r., Dąbrówka, droga powiatowa 2711 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy Opel Tigra po dachowaniu. Osoba kierująca znajdowała się wewnątrz pojazdu. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja i karetka Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań. Osoba poszkodowana został wyciągnięta z pojazdu, a samochód ustawiono na kołach celem odłączenia instalacji gazowej pojazdu. Osobą poszkodowaną zajmowała się obsada Pogotowia Ratunkowego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji jezdnię uprzątnięto
z pozostałości powypadkowych oraz płynów eksploatacyjnych.


Ponadto jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w okresie od 13.10 do 17.10.2009 uczestniczyły w 111 zdarzeniach związanych z likwidacją skutków silnych wiatrów i obfitych opadów deszczu (powalone drzewa na jezdni, drzewo na samochodzie osobowym, drzewa na budynkach, uszkodzone dachy, uszkodzona elewacja, pochylone rusztowanie).


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz