sobota, 24 października 2009

Z Policji. Nietrzeźwa, zakaz sądowy, brak uprawnień i 2 kolizje

mł. asp. Marcin Kunka Starogard Gd. dnia 23.10.2009r.

Oficer prasowy

KPP Starogard Gd.


STAROGARD GDAŃSKI - PIJANA 22-LETNIA KIERUJĄCA SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ I WJECHAŁA W DRZEWO

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 22-latka kierująca osobowym fordem. Prowadzony przez mieszkankę powiatu słupskiego samochód uszkodził dwa inne pojazdy, a następnie rozbił się na przydrożnym drzewie.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 22-latka nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca 2011 roku.

Wczoraj kilka minut przed godz.: 20.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Szpęgawsku na drodze krajowej nr 22.

Jak wynikało z relacji światków kierująca osobowym fordem 22-letnia kobieta przekroczyła oś jezdni i doprowadziła do kolizji z nadjeżdżającym z przeciwka volkswagenem. Następnie mieszkanka powiatu słupskiego wjechała do pobliskiego rowu i zatrzymała się na drzewie.

W wyniku kolizji z passatem w eskorcie urwało się koło, które tocząc się po jezdni uderzyło w jadącego mondeo. Gdy policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości okazało się, że kierująca fordem była nietrzeźwa. W jej organizmie stwierdzono prawie 1,5 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 22-latka nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca 2011 roku. Funkcjonariusze zabezpieczyli rozbitego forda na policyjnym parkingu.

Mieszkanka powiatu słupskiego odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu i złamanie zakazu sądowego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za nie stosowanie się do wyroku sądowego grozi kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo kobieta nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


Starogard Gd. dnia 22.10.2009r.

Starogard Gdański - areszt za narkotyki

Postanowienie sądu o 3 miesiącach aresztu to efekt pracy kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego, którzy zatrzymali 48-latka posiadającego przy sobie prawie 3,5 tys. porcji handlowych narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 33 tys. zł.


Wczoraj starogardzki sąd zadecydował o aresztowaniu na 3 miesiące mieszkańca Starogardu, który podczas kontroli drogowej posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i marihuany. Z takiej ilości można przygotować prawie 3,5 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości ponad 33 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany w dniu 19 października br. po tym jak na widok policjantów podczas próby ucieczki wyrzucił reklamówkę z narkotykami. Aresztowany niebawem odpowie za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Za popełnienie tego przestępstwa 48-letniemu mieszkańcowi Starogardu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz