środa, 14 października 2009

Z Policji. Trzy miesiące aresztu dla pirotechnika, inne...

Starogard Gdański - zatrzymano kolejne poszukiwane osoby

Starogard Gd. dnia 14.10.2009r. Wczoraj dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali aż dwie poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Zgodnie z wydanym przez sąd nakazem osoby te zostały osadzone w miejscowym areszcie śledczym.


Wczoraj przedpołudniem dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego w niespełna godzinę zatrzymali aż dwóch poszukiwanych przez miejscowy sąd mężczyzn. Ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości osoby zostały zatrzymane w miejscu zamieszkania.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zatrzymani zgodnie przyznali, że wiedzieli o tym, iż poszukuje ich policja. Na podstawie wydanego przez sąd nakazu dwaj mieszkańcy Starogardu osadzeni zostali w areszcie śledczym, gdzie oczekiwać będą na dalsze dyspozycje Temidy.

Są to kolejne, pozytywnie zakończone przez starogardzką policję poszukiwania.

Starogard - trzy miesiące aresztu dla pirotechnika

Wczoraj starogardzki sąd zadecydował o aresztowaniu na 3 miesiące 20-latka, który w okresie ostatnich dwóch miesięcy popełnił na terenie Starogardu szereg poważnych przestępstw. Mężczyzna trafił do miejscowego aresztu śledczego, gdzie oczekiwać będzie na dalsze decyzje sądu.


W dniu 11 sierpnia br. starogardzka policja została poinformowana o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Jak wynikało ze zgłoszenia, włamywacz za pomocą środków pirotechnicznych wysadził drzwi i zabrał kasę fiskalną. Pracujący nad tą sprawą policjanci przedwczoraj zatrzymali 20-letniego mieszkańca Starogardu, który był sprawcą tego włamania. Okazał się również, że ten sam mężczyzna w ostatnim czasie dwukrotnie napadał na sklepy oraz napisał listy do dwóch firm żądając okupu w wysokości 4 tys. zł.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec zatrzymanego areszt na 3 miesiące. Aresztowany mężczyzna niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież z włamaniem, dwukrotne usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem gróźb oraz dwa napady na sklepy.


Zatrzymany na gorącym uczynku złodziej użył przemocy, aby nie stracić swojego łupu

Złapany na gorącym uczynku złodziej, aby pozostać w posiadaniu swoich łupów szarpał się z ochroniarzami próbując zbiec ze sklepu. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali niechlubnego klienta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie on przed sądem za używanie przemocy w celu utrzymania się w posiadaniu pochodzących z kradzieży rzeczy.


Wczoraj popołudniu dyżurny ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o kradzieży sklepowej do jakiej doszło w jednym z miejscowych marketów. Jak wynikało z otrzymanej informacji złodziej elektronarzędzi został ujęty na gorącym uczynku przez ochronę obiektu. Aby pozostać w posiadaniu skradzionych rzeczy mężczyzna używał siły i szarpał się z pracownikami ochrony próbując jednocześnie uciekać.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę oraz odzyskali skradzione elektronarzędzia. Mieszkaniec trójmiasta noc spędził w policyjnym areszcie.

Dzisiaj śledczy z miejscowej komendy przedstawili zarzuty w tej sprawie. Niebawem niechlubny klient stanie przed sądem, gdzie odpowie za używanie przemocy w celu utrzymania się w posiadaniu pochodzących z kradzieży rzeczy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard Gd.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz