niedziela, 11 października 2009

Burmistrz Zygmunt Wiecki informuje mieszkańców

INFORMACJE BURMISTRZA Z. WIECKIEGO

Szanowni Mieszkańcy

W związku z licznymi pytaniami i telefonami w sprawie inwestycji, jaka prowadzona jest na ul. Chojnickiej, pragnę odpowiedzieć Państwu na wątpliwości, aby informacja dotarła do wszystkich mieszkańców.
Budowa chodnika przy ul. Chojnickiej, która jest drogą powiatową, nie byłaby możliwa, gdyby nie otrzymanie z powiatu 600 m kw. polbruku do wykorzystania w naszej gminie. Polbruk przeznaczony został na chodniki w Bączku (120m kw.), Koźminie (80m kw.) i Skarszewach ul. Chojnicka (400 m kw.).

Koszty związane z położeniem chodników przy drogach powiatowych po stronie naszej gminy ograniczają się do robocizny oraz dodatkowych materiałów (piasek, cement, krawężnik), i wynoszą 45 tys. zł. Jeżeli chodzi o chodnik przy ul. Chojnickiej, pragnę poinformować Państwa, że realizowany jest obecnie I etap tego zadania, które nie byłoby możliwe przy drodze gminnej. Drugi etap zostanie wykonany po otrzymaniu dalszej części polbruku i przebiegać będzie do końca ulicy, tj. do wysokości ostatnich zabudowań mieszkalnych.

Abyśmy mogli wykorzystać polbruk otrzymany z powiatu, koniecznym było wykonanie chodników przy drogach powiatowych, a tak jest w przypadku Bączka, Koźmina i wzdłuż ulicy Chojnickiej. W dalszej części Gmina musiała zabezpieczyć środki własne jako pomoc dla powiatu przy realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że otrzymamy wkrótce dalszą część polbruku i nowy chodnik położony zostanie na całej długości ulicy.

W tym miejscu chcę podziękować władzom powiatu, że dzięki udzielonej pomocy w postaci polbruku możemy położyć kolejne metry chodników na terenie naszej gminy, które w znacznym stopniu zwiększą bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a głownie dzieci oraz estetyzację naszych uliczek.

Z-ca Burmistrza

Zygmunt WIECKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz