środa, 21 października 2009

Z Policji. Rozbita dziupla paserów i zabezpieczone narkotyki

20.10.2009. STAROGARD GDAŃSKI - ROZBITA DZIUPLA PASERSKA I ZABEZPIECZONE NARKOTYKI WARTE PONAD 33 TYSIĄCE ZŁOTYCH


Prawie 1,5 kg zabezpieczonych narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 33 tys. zł. i rozbita dziupla paserska to efekt pracy kryminalnych ze starogardzkiej komendy. Wczoraj na terenie gminy Bobowo funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości pochodzących z kradzieży narzędzi pneumatycznych, elektronarzędzi, maszyn i części samochodowych. Rzeczy te zostały utracone w wyniku włamań i kradzieży dokonywanych na terenie powiatu starogardzkiego i świeckiego.
Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Starogardu, który miał przy sobie środki odurzające i 56-letniego właściciela posesji, gdzie znajdowała się dziupla.

Wczoraj po południu kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili znajdującą się na terenie gminy Bobowo dziuplę paserską. Na znajdującej się z dala od innych zabudowań posesji funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące z kradzieży rzeczy - m.in. elektronarzędzia, samojezdną kosiarkę spalinową, narzędzia pneumatyczne, migomat, rusztowania budowlane oraz części samochodowe. Przedmioty znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych będącego w budowie budynku.W czasie gdy policjanci pracujący na miejscu zabezpieczali odzyskane mienie
zauważyli na drodze dojazdowej do tej posesji dostawczego fiata. Kierowca na widok funkcjonariuszy nagle zawrócił i zaczął uciekać.
Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Po przejechaniu około 300 metrów, kierowca fiata zatrzymał auto, wysiadł z pojazdu i wyrzucił w pobliskie zarośla dwie
torby.

Jak się okazało w torbach były znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 33 tys. zł.
Z takiej ilości białego proszku można przygotować prawie 6 tys., a z marihuany prawie 2700 porcji handlowych.

48-letni mieszkaniec Starogardu został zatrzymany. Dzisiaj usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafił również 56-letni właściciel posesji, któremu funkcjonariusze przedstawili już zarzut paserstwa. Paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz