sobota, 10 października 2009

Dagmara i Przemek na podium Biegu Kociewskiego!

Z dobrej strony pokazała się Grupa lekkoatletów LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Gr., plasując się w ścisłej czołówce biegów towarzyszących podczas 18. Biegu Kociewskiego z Polpharmą rozegranego po ulicach Starogardu Gdańskiego 3 października.
W każdym biegu udział wzięło kilkudziesięciu zawodników z całego województwa. Najliczniej obsadzonym biegiem była kat. dziewcząt ze szkół podstawowych. Bieg ukończyło 145 zawodniczek. Zawody odbyły się przy bardzo zimnej pogodzie, silnym wietrze i dużej wilgotności oraz przelotnych opadach.

Gościem honorowym imprezy był Szymon Kołecki, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. i Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. w podnoszeniu ciężarów.

Kolejnymi sukcesami mogą się pochwalić Dagmara Openkowska i Przemek Wawrzonkowski, zdobywając w sowich kat. II miejsca. Przed nimi byli tylko: Anna Czapiewska oraz Mikołaj Dzienniak z Lubichowa.

Nie zapominamy o gimnazjalistkach, które ambitnie walczyły o podium. Tym razem się nie udało. Daria Kufta ostatecznie po stoczonej walce na ostatnich metrach zajęła i tak wysokie V mi-ce, a Dominika Kazubowska VII. Na XII pozycji przybiegła Klaudia Kosecka.

Dobre wrażenie zrobił Tomek Kotowski, który w mocno obsadzonym biegu zajął IV lokatę. Tuż za nim była dwójka Filip Siuda oraz Dawid Went, zajmując kolejno 6 i 7 pozycję. Jak widać Filip wraca już do dobrej dyspozycji po lekkiej infekcji.

Warto dodać, że tegoroczna edycja biegów była bardzo dobrze zorganizowana pod względem ilości nagród dla uczestników. Świetne prezenty otrzymała pierwsza XV na mecie w każdym biegu. Podziękowania dla organizatorów, że zadbali również o dalsze miejsca na mecie. To duża motywacja dla startujących.

Udział w tym biegu zamyka właściwie sezon roku 2009 - niewątpliwie bardzo udany. Teraz czeka naszych podopiecznych kilkunasto dniowy okres roztrenowania. Wystartujemy jeszcze IV Biegu Wojewódzkim o Puchar Wójta Gminy Smętowo Gr., ale już tylko w ramach przerywnika podczas przygotowań do przyszłorocznego sezonu. Bieg odbędzie się 10 listopada na terenie naszego ośrodka GOKSiR. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów i kibiców Królowej Sportu, także "niedzielnych" biegaczy. Więcej na www.goksirsmetowo.pl.

Wszystkie wyniki można ujrzeć na stronie organizatora: www.osir.com.pl/

Wyniki zawodników LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo na biegu Kociewskim:


GMINAZJUM CHŁOPCY

rocznik

miejsce

Tomasz Kotowski

1995

4

Filip Siuda

1995

6

Dawid Went

1995

7

Michał Grotha

1995

12

SZKOŁA PODSTAWOWA

DZIEWCZĘTA

rocznik

miejsce

Przemysław Wawrzonkowski

1997

2

Dawid Jedwabnik

1998

9

Adrian Kozłowski

1997

20

GIMNAZJUM DZIEWCZĘTA

rocznik

miejsce

Daria Kufta

1996

5

Dominika Kazubowska

1994

7

Klaudia Kosecka

1996

12

SZKOŁA PODSTAWOWOA DZIEWCZĘTADagmara Openkowska

1997

2

Adrianna Nitza

1999

5

Joanna Wichert

1998

23

(Kn)

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz