sobota, 17 października 2009

Z Policji. Traktorzysta na gazie. Inne.

16.10.2009r.

TRAKTORZYSTA NA GAZIE

Wczoraj w ręce policjantów ze Skórcza wpadł traktorzysta, który w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo zatrzymany do kontroli drogowej 47-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu oraz nie posiadał wymaganych podczas kontroli dokumentów.

Wczoraj policjanci ze Skórcza podczas patrolu w miejscowości Kościelna Jania zauważyli ruszający spod sklepu ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że traktorzysta nie posiada przy sobie żadnych dokumentów.

Ponadto legitymowany mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 47-letni kierowca w ubiegłym roku stracił swoje uprawnienia za jazdę po alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że traktorzysta posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Niechlubny kierowca niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę po alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądowego. Zatrzymany traktorzysta odpowie również za brak wymaganych podczas kontroli dokumentów.
STAROGARD GDAŃSKI - CIĘŻARNA WŁAMYWACZKA

Wczoraj przed południem policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 18-letnią kobietę. Ciężarna mieszkanka Starogardu wpadła podczas próby włamania. Jak się okazało dysponowała zapasowym kluczem i po raz kolejny chciała okraść to samo mieszkanie. Jej łupem padły wartościowe rzeczy o wartości prawie 4 tys. zł.

Wczoraj około godz.: 10.30 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o próbie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętą na gorącym uczynku przez domownika 18-letnią mieszkankę miasta. Będąca w siódmym miesiącu ciąży kobieta dysponowała pasującym do zamka kluczem i za jego pomocą otworzyła drzwi. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze zatrzymana liczyła na to, że po raz kolejny uda jej się okraść to samo mieszkanie.

Z relacji domowników wynikało, że jakiś czas temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął zapasowy klucz do mieszkania. Wówczas zaczęły ginąć różne wartościowe rzeczy i precjoza. Łączna wartość utraconego mienia wynosiła prawie 4 tys. zł.

Policjanci pojechali przeszukać mieszkanie 18-latki i odzyskali znaczną część skradzionych wcześniej rzeczy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
STAROGARD GDAŃSKI - ODZYSKANO SKRADZIONEGO FIATA, A ZŁODZIEJE TRAFILI ZA KRATKI

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozwiązali kolejną sprawę dotyczącą kradzieży samochodu. Dzięki ich pracy odzyskany został utracony kilka dni temu fiat, a sprawcy tego przestępstwa trafili do policyjnego aresztu.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niespełna 3 dni potrzebowali kryminalni ze Starogardu aby odzyskać utracony pojazd i zatrzymać sprawców kradzieży. 12 października br. miejscowi policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży osobowego fiata. Wówczas sprawą zajęli się kryminalni. Zbierając wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży funkcjonariusze natrafili na trop, który doprowadził ich do złodziei samochodowych.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że złodzieje ukryli skradzionego cinquecento w lesie nieopodal Rywałdu. Tam właśnie zatrzymano pierwszego ze sprawców kradzieży. 18-letni mieszkaniec powiatu przyjechał do lasu na skuterze wraz ze swoim znajomym, któremu chciał pochwalić się skradzionym autem. Kilka godzin później za kratki trafił drugi złodziej.

18-latek i jego o dwa lata starszy wspólnik usłyszą dzisiaj zarzuty. Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.STAROGARD GDAŃSKI - KOLEJNA SPRAWA ZAKOŃCZONA 3-MIESIĘCZNYM ARESZTEM

Postanowienie sądu o 3 miesiącach aresztu to efekt pracy funkcjonariuszy ze Starogardu, którzy zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gdyni. Aresztowany mężczyzna niebawem odpowie za używanie przemocy w celu utrzymania się w posiadaniu pochodzących z kradzieży rzeczy.

Wczoraj starogardzki sąd zadecydował o aresztowaniu na 3 miesiące mieszkańca Gdyni, który w jednym z marketów ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Ujęty na gorącym uczynku 26-latek, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy użył przemocy wobec ochroniarza. Mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa działając w warunkach recydywy.
Niebawem stanie on przed sądem. Za użycie przemocy w celu pozostania w posiadaniu łupu mieszkańcowi Gdyni grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Marcin Kunka
mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz