niedziela, 18 października 2009

Muzycznie w Dniu Edukacji Narodowej

Koncert inny niż wszystkie

SKARSZEWY. W czwartek 15 października w Zamku Joannitów odbył się koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród słuchaczy koncertu znaleźli się burmistrz Skarszew Dariusz Skalski, ksiądz proboszcz Ryszard Konefał, oraz główni adresaci wydarzenia - dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy Skarszewy.

Koncert prowadziły uczennice Ogniska Muzycznego Agata oraz Karolina Martyn.

- Chcieliśmy, żeby to nie wypadło jak nudna akademia - powiedział Artur Martyn, dyrektor GOK - Dlatego wymyśliliśmy taką trochę luźniejszą formułę. Oczywiście mogli wyjść nasi uczniowie i popisać się swoimi umiejętnościami gry na różnych instrumentach, ale to chyba nie o to chodzi.


Dedykacje specjalne i wspólne śpiewanie

Rzeczywiście - formuła koncertu bardzo się podobała. Muzyka była dobrana w sposób przekrojowy - goście wysłuchali utworów z różnych epok - od "Prząśniczki" Moniuszki poprzez "Maturę" Czerwonych Gitar, "Yestrerday" Beatlesów, "Fernando" Abby po przeboje Zbigniewa Wodeckiego, Urszuli Sipińskiej i Eleni.

Atrakcją było wcielenie się Wojciecha Leszczyńskiego, nauczyciela gry na trąbce w Zbigniewa Wodeckiego i występ Arkadiusza Wilczewskiego, również nauczyciela Ogniska Muzycznego, który wykonał utwory Rudi"ego Szuberta. Wilczewski wykonał piosenkę "ze specjalną dedykacją" - "Monika, dziewczyna ratownika" została zaśpiewana specjalnie dla burmistrza Dariusza Skalskiego - zapalonego sportowca wodnego i prezesa honorowego pomorskiegoWOPR. Na zakończenie goście i artyści wspólnie zaśpiewali piosenkę Urszuli Sipińskiej "Są takie dni w tygodniu".

Po wysłuchaniu koncertu goście udali się na poczęstunek do zamkowej kawiarni.

SIUM


Wykonawcy Koncertu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Agata Martyn, Szymon Rezmer, Adam Smuczyński, Młodzieżowy Zespół Wokalny "House", Artur Martyn, Joanna Kotlewska, Basia Brzoskowska, Martyna Szwocha, Karolina Martyn, Agnieszka Drahim, Ola Mikołajewska, Wojciech Leszczyński, Arkadiusz Wilczewski.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz