niedziela, 11 października 2009

Z Policji - 9.10.2009. Próbował okraść agencję ubezpieczeniową i inne

9.10.2009r.

PRÓBOWAŁ OKRAŚĆ AGENCJĘ UBEZPIECZENIOWĄ I TRAFIŁ ZA KRATKIWczoraj przed południem policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Gdańska, który próbował okraść jedną z agencji ubezpieczeniowych znajdujących się na terenie miasta. Dzięki prawidłowej reakcji pracownika tego punktu oraz natychmiastowej interwencji policyjnej mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.Wczoraj kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o próbie kradzieży pieniędzy, do jakiej miało dojść w jednej z agencji ubezpieczeniowych na terenie miasta. Natychmiast skierowano w ten rejon znajdujący się najbliżej policyjny patrol, którego funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego gdańszczanina. Pracujący na miejscu śledczy ustalili, że chwilę przed przybyciem policji do agencji ubezpieczeniowej weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich stanął przy drzwiach wejściowych, a drugi podszedł do kasy i włożył rękę do szuflady próbując zabrać znajdującą się wewnątrz gotówkę. Reagując na nietypowe zachowanie klienta, pracownica agencji zamknęła szufladę uniemożliwiając tym samym kradzież pieniędzy.

W tym czasie drugi ze sprawców zbiegł. Ujęty na gorącym uczynku mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanie jego wspólnika jest już tylko kwestią czasu.

Teraz 19-latek stanie przed sądem. Za usiłowanie kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


9.10. ZOSTAŁ POBITY I STRACIŁ TELEFON, A POLICJANCI ZATRZYMALI NAPASTNIKÓW

Aż 12 lat więzienia to kara jaka grozi dwóm mieszkańcom Starogardu, którzy zostali zatrzymani przez starogardzką policję za dokonanie rozboju. Jeden z zatrzymanych zawołał pokrzywdzonego na klatkę schodową, a drugi z mężczyzn uderzając swoją ofiarę wyrwał jej telefon komórkowy. Zatrzymane osoby niebawem za swój czyn odpowiedzą przed sądem.Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli wczoraj zgłoszenie o rozboju w wyniku którego utracony został telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło około godz.; 17.00 na jednej z klatek schodowych w rejonie ulicy Piłsudskiego.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, mężczyzna został zwabiony na klatkę przez swojego rówieśnika, a następnie zaatakowany przez jego kolegę, który po silnym uderzeniu zabrał mu komórkę.

Dysponujący rysopisem sprawców policjanci patrolując przyległą do miejsca zdarzenia okolicę zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu odrzucił od siebie jakiś przedmiot. Jak się okazało był to skradziony wcześniej telefon. Ponadto funkcjonariusze skontrolowali pobliską klatkę schodową, na której zatrzymano drugiego ze sprawców. Pokrzywdzony mężczyzna rozpoznał swoich oprawców. Dwaj mieszkańcy Starogardu w niespełna godzinę od popełnienia rozboju trafili do policyjnego aresztu, a odzyskany telefon wrócił do właściciela.

Za popełnienie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


9.10. STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANT PRZED SŁUŻBĄ OBEZWŁADNIŁ ZŁODZIEJA Z SIEKIERĄ


50-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego usłyszy dzisiaj zarzuty dotyczące kradzieży sklepowych. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku i został zatrzymany przez policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz podjął interwencję po tym, jak w sklepie zaważył agresywnego mężczyznę trzymającego siekierę.

Dzisiaj śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawią zarzut kradzieży sklepowej oraz kierowania gróźb 50-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez przebywającego na zakupach w czasie wolnym policjanta. Do zatrzymania doszło 7 października br. kilka minut po godz.: 12.00, gdy idący ul. Chojnicką funkcjonariusz zauważył w jednym ze sklepów agresywnie zachowującego się wobec personelu mężczyznę, który miał w ręku siekierę.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Funkcjonariusz szybko obezwładnił napastnika. Po chwili na miejsce dotarli będący w służbie stróże prawa, którzy przejęli zatrzymanego 50-latka.

Jak ustalili pracujący na miejscu śledczy ujęty na gorącym uczynku złodziej groził pracownikom sklepu. Ponadto miał przy sobie dwie siekiery, które ukradł wcześniej w innym sklepie.

Dzięki wzorowej postawie starogardzkiego policjanta skradziony towar odzyskano, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież i kierowanie gróźb. Za popełnienie pierwszego z wymienionych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast groźby zagrożone są karą do 2 lat więzienia.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz