środa, 21 października 2009

Bytonia. Ślubowanie...

Stali się pełnoprawnymi uczniami... Jak co roku na początku października uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. E. Dywelskiego w Bytoni i Publicznego Gimnazjum w Bytoni przeżywali swój wielki dzień - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość została połączona z wręczeniem stypendium motywacyjnego Dyrektora Szkoły za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu w II semestrze roku szkolnego 2008/2009.


Jako pierwsi ślubowanie złożyli uczniowie kl. I gimnazjum, po czym zostali pasowani przez dyrektora szkoły Tomasza Damaszka. W części nieoficjalnej przygotowanej przez starszych o rok kolegów i koleżanki - gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą, różnymi umiejętnościami i sprawnościami.
Następnie zaprezentowali się pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i po pomyślnie zdanym "egzaminie" odbyło się ślubowanie. Wójt Gminy Krzysztof Trawicki pasował ich na uczniów i wręczył pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie stypendium motywacyjnego Dyrektora Szkoły za wysokie osiągnięcia w nauce i zachowaniu. To szczególne wyróżnienie otrzymało 10 uczniów. Byli to: Natalia Para, Agata Zimnak, Agnieszka Dorawa, Angelika Głogowska, Joanna Brumirska, Bartosz Męczykowski, Aleksandra Trawicka, Milena Zając, Michalina Zimnak i Dorota Januszewska.Po ceremonii pasowania i wręczenia stypendiów uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na słodki poczęstunek.
Gratulujemy pierwszoklasistom wstąpienia w szeregi "braci uczniowskiej" i życzymy dużo sił, wytrwałości i radości w zgłębianiu tajników wiedzy.

Barbara Kamysz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz