niedziela, 11 października 2009

Policja ostrzega przed fałszywym domokrążcą

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ I APELUJĄ O ROZWAG


Od pewnego czasu policjanci ze Starogardu otrzymują sygnały o tzw. domokrążcy, który wykorzystuje niezabezpieczone drzwi i wchodzi do mieszkań z zamiarem kradzieży. Aby nie budzić podejrzeń, mężczyzna zakłada garnitur, upodabniając się w ten sposób do akwizytora handlowego. Służbowy charakter jego wizyty ma podkreślić trzymana w dłoni teczka. Ostatnio mężczyzna widziany był w dniu 2 października w rejonie ulicy Murarskiej.

Funkcjonariusze ustalili jego rysopis:

Wiek około 26 lat, wzrost powyżej 180 cm, włosy ciemne, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w ciemny garnitur i jasną koszulę, na nogach założone czarne buty.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie czujności. Pamiętajmy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć drzwi naszego mieszkania. Nawet jeśli przebywamy w domu przekręćmy klucz w zamku. Zwracajmy uwagę na osoby obce przebywające na posesji naszych sąsiadów.

Wszelkiego rodzaju informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości tego mężczyzny można zgłaszać przez całą dobę pod nr telefonu (058) 737-02-22.

W godzinach 8.00-15.00 informacje w tej sprawie przyjmowane są przez Wydział Dochodzeniowo Śledczy pod numerem tel. (058) 737-03-32.

Osoby, które w dniu 2.10.2009r. widziały w rejonie ulicy Murarskiej mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, proszone są do osobistego stawienia się w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. przy ulicy Boh. Getta 2.

mł. asp. Marcin Kunka Starogard Gd. dnia 07.10.2009r.

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz