czwartek, 29 października 2009

Z Policji. CHCIELI WYMUSIĆ 2 TYS. ZŁ GROŻĄC SPALENIEM GOSPODARSTWA

29.10.2009r. STAROGARD GDAŃSKI - CHCIELI WYMUSIĆ 2 TYS. ZŁ GROŻĄC SPALENIEM GOSPODARSTWA

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj 3 osoby, które w celu zdobycia 2 tys. zł zagroziły mieszkańcowi powiatu podpaleniem gospodarstwa. Wśród zatrzymanych było dwóch 14-latków. W plecaku jednego z nieletnich policjanci odnaleźli zawiniętą w folię marihuanę. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców powiatu otrzymał kilka telefonów z groźbami. Dzwoniąca osoba żądała okupu w wysokości 200 tys. zł i groziła, że jeśli nie otrzyma tych pieniędzy podpali gospodarstwo pokrzywdzonego. Ten sam mężczyzna dzwonił jeszcze kilkakrotnie, zmniejszając wysokość okupu do 2 tys. zł.

Policjanci natychmiast zaczęli działać. Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn w momencie kiedy ci próbowali podjąć gotówkę. Wśród nich był 20-letni mieszkaniec Starogardu i dwóch 14-latków. W plecaku jednego z nieletnich funkcjonariusze znaleźli zawiniętą w folię marihuanę. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali również 15-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Był to brat zatrzymanego wcześniej nieletniego.

Nieletni usłyszeli ponad 60 zarzutów dotyczących posiadania narkotyków.

Dodatkowo wyszło na jaw, że telefon, z którego dzwonili sprawcy wymuszenia został skradziony kilka dni wcześniej. Za chęć osiągnięcia korzyści majątkowej przy pomocy groźby grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawą 20-latka zajmie się prokuratura, natomiast o losie 3 nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gdański
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz