piątek, 2 października 2009

Kobiety Kwiaty Kociewia i ich…… książka "NA ZDROWIE KOCIEWIE"

Z radością i nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia wydało przepięknie ilustrowaną książkę z kociewskimi nalewkami. Podkreślmy, iż zadanie zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.
Szczególną cechą tej lektury zawierającej ponad 40 przepisów nalewek jest możliwość ich tworzenia z tego, co właśnie oferuje nam nasz ogród czy sad sąsiada. Owoce, którymi możemy się posłużyć przygotowując nalewki, uszeregowano w zależności od miesiąca ich występowania: w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu oraz każdą inną porą. Autorkami przepisów są członkinie KGW Powiatu Starogardzkiego.


Szczególne podziękowania należą się Paniom z KGW Sumin, Sucumin, Pinczyn, Koteże oraz Leśna Jania. Świadomie w książce zrezygnowano z zamieszczania skomplikowanych receptur, dostosowując je do dzisiejszego tempa życia oraz możliwości sadów i ogrodów na naszym pięknym Kociewiu. Dodatkowo przepisy na nalewki wzbogacono zdjęciami Kociewianek w ludowych strojach oraz prezentacjami poszczególnych gmin naszego powiatu, jak i samego Powiatu i Miasta królewskiego Starogard Gd.

Serdecznie zapraszamy do nabycia tej książki pod nr telefonu : 502 134 130.


Z toastem "Na zdrowie Kociewie"

Prezes Kobiety Kwiaty Kociewia

Alina Jeleń


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz